Toplumu ve Sağlıkçı Yakınlarınızı UYARIYORUZ

Toplumu ve Sağlıkçı Yakınlarınızı UYARIYORUZ

Enflasyon rakamları açıklandı ve olası Temmuz zammı ortaya çıktı. Buna göre, memur ve memur emeklisi yüzde 41,69 zam alacak.

personel sağlık

Bu zam haberinden sonra şimdi bütün ulusal basın yeni maaşları hesaplayıp yayınlayacak. Yayınlanan rakamlar toplumda sağlık çalışanları çok yüksek maaş alıyor algısı yaratacak.

Bu zam haberlerini ve tablolarını yapanlar mutemetlik, devlet memurluğu ve sistemi ile alakası olmayan masabaşı haber editörleridir 

Verdikleri tablolarda eş yardımı, yemek yardımı, çocuk yardımı ve 20 yıllık 1.dereceli lisans mezunu hemşire maaşlarını vermektedirler.

Sağlık Çalışanları aldıkları maaşlar ile memurlar arasından en düşük maaş alan kesimdir.

Bugün bir uzman doktor olmak için lisenin üstüne en az 10 yıl daha okumak, zorlu sınavlar ve nöbetlerle baş etmek gerekiyor. Uzman doktorun gelir yönünden ise lise mezunu bir işçi  ile arasında sadece yarım maaş fark var. 

Sağlık Çalışanlarının bir kısmıda sözleşmeli olup, gelirlerden diğer memurlara göre daha fazla kesinti yapılmaktadır.

Toplumu uyarıyoruz. Sağlık Çalışanları yüksek ücret almıyor

TSM ve 112 Acil doktorları ile astsubaylar aynı maaşı alır. 

Hiç bir hemşire öğretmenden fazla maaş almaz

Sadece Bekçi ile paramedik aynı maaşı alır. 

Askerimizin polisimizin öğretmenizinde maaşı düşük ve hak ettikleri elbette bundan fazlası. Burada örnek göstermek için diğer mesleklere yer verdik.

Basından öyle haberler çıkıyor ki sağlık çalışanları ise aldıkları düşük ücretlere en yakınlarını, ailelerini dahi inandıramıyorlar. 

personel sağlık

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Atasagun
Atasagun - 1 ay Önce

33 yıllık pratisyen hekim olarak,duyarlılığınız için teşekkürler....

ahmet
ahmet - 1 ay Önce

aynen öyle gerceklere inandıramıyoruz

Hemşire
Hemşire - 1 ay Önce

Bu yanlış haberlerden yıldık artık 15 yıllık onlisan edeyim maaş ve döner oke 8500 tl maaş alıyorum bordrosu boynuma asip gezmem gerekiyor galiba

Vhki gih memur
Vhki gih memur - 1 ay Önce

Bide genel idari personeli haber yapın biz bittik sağlık çalışanı yüz ama maaşa gelince değiliz maaşlarının çok dusuk

sağlık memuru
sağlık memuru - 1 ay Önce

34 yıllık sağlık memuruyum hepsi dahil 8600tl kimi kandırıyorsunuz.

Yorum
Yorum - 1 ay Önce

Sağlık çalışaniyim 15 dememiz doldu şükür ama ücret adaletsizliği gerçekten çok saçma yeri gelince istifa hakkımız bile elimizden alınıyor mecbur köle gibi uygunsuz şartlarda çalışmaya zorlanıyoruz ama aldığımız ücret nedense yatarken mesai bile yapmayanlar ile aynı tutuluyor. Biz görevden kaçmıyor isek onlarda hakkımızı verecek .... Bugün 24 saat bir fiil çalışan hangi meslek var tek başına nöbet tutmak zorunda bırakılan nöbet yerinde başına birşey gelse oluşu bile bulunmayacak olan hangi meslek bu şartlar altında çalışır sorarım size tek kullanımlık maskeleri hangi meslek grubu bildiği halde 24 saat takmak zorunda kaldı ..fedakarlığın karşılığı lütuf ise ben hakkımı istiyorum o bana yeter...

Hemsire
Hemsire - 1 ay Önce

Tebriklerrr keske devlette gorse bu mesaji. Lisans hemsire pratisyen doktor vs vs ne resil maaslae Liyoruz

polis
polis - 1 ay Önce

polis her zaman uzman hekim maaşından daha çok maaş almalı

EBE-HEMŞİRE
EBE-HEMŞİRE @polis - 1 ay Önce

NİYE DAHA MI FAZLA OKUDU, EVET İŞİNDE ÖLÜM RİSKİ VAR (BAZI BİRİMLERDE) İŞİNİ İCRA EDERKEN HER YAPTIĞI HAMLENİN ÖLÜMLE SONUÇLANMA RİSKİ Mİ VAR. POLİS BAŞIMIZIN TACI ÇOK YÜKSEK MAAŞ ALMALI AMA SİZİN UZMAN HEKİM NASIL OLUNUR BİR FİKRİNİZ VAR MI?

HASAN865454
HASAN865454 @polis - 1 ay Önce

Sen daha sivilce patlatamazken biz doktorlar senin belki annenin belki babanın yada kardeşinin ameliyatta kalbini tutuyoruz elimizde.onları yaşatmak için mücadele ediyoruz.bunu ne zaman anlıyor biliyormusun insan.yoğun bakım yada ameliyat olduktan sonra yakını veya sevdiği o zaman anlıyor.

sağlıkçı
sağlıkçı @polis - 1 ay Önce

bak sen nedenmiş peki ? sence polis ne kadar almalı uzman hekim ne kadar almalı?

VHKİ
VHKİ @polis - 1 ay Önce

Yaw he he...


SIRADAKİ HABER