Toplu sözleşme sonucu yarın 14.30'da açıklanıyor

2022-2023 yıllarını kapsayan 6. dönem toplu sözleşme görüşmelerinin ne zaman sonuçlanacağı belli oldu. Merakla beklenen 6. dönem toplu sözleşme sonucunun yarın 14.30'da açıklanacağı duyuruldu.

Toplu sözleşme sonucu  yarın 14.30'da açıklanıyor

Memur zammı ne kadar olacak, zam oranı ne zaman belli olacak sorusu 4 milyon memur ve 2 milyondan fazla memur emeklisi tarafından cevaplanması bekleniyor. 2022 ve 2023'teki mali ve sosyal haklarının belirleneceği 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinde, yeni zam teklifi dün sunulmuştu.

Toplu sözleşme görüşmelerinde hizmet kollarında uzlaşma sağlandı.

Toplu sözleşmenin bu aşamasında yapılacak iki yıllık zam oranları belli olacak. Hükümetin 2022'nin ilk altı ayında yüzde 5, ikinci altı ayında yüzde 6, 2023'ün ilk ve ikinci altı aylarında yüzde 6+6 ve enflasyon farkları teklifini artırması bekleniyor. Peki sonuç ne zaman açıklanacak?


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

TARİH BELLİ OLDU

Son dakika açıklamasına göre 2022-2023 yıllarını kapsayan 6. dönem toplu sözleşme görüşmelerinin sonucunun yarın 14.30'da açıklanacağı duyuruldu.

ANLAŞMA SAĞLANAMAZSA HAKEM KURULU DEVREYE GİRECEK

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında 2 Ağustos'taki ilk toplantıyla resmi olarak başlayan 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinde müzakere süreci, belirlenen yasal takvim gereği bu akşam sona erecek.

Taraflar arasında bu süreye kadar anlaşma sağlanamaması halinde, sözleşme görüşmelerinde Kamu Görevlileri Hakem Kurulu süreci başlayacak. 11 kişinden oluşa Hakem Kurulu, memur ve memur emeklisine 2022 ve 2023 yıllarında yapılacak zamma dair nihai kararı ağustos ayı içerisinde verecek.

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2021, 12:14

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
hayri
hayri - 1 ay Önce

ŞAYET GÜZEL BİR ZAM ORANI AÇIKLANMAZ İSE, TÜM MEMURLAR YARIN, İSTİFA FURYASINA BAŞLASINLAR, ALLAH İÇİN.

CEM
CEM - 1 ay Önce

SEÇİMDE GÖRÜŞECEGİZ MEMUR LA GALGA GEÇME NE DEMEK.

kul ihsan
kul ihsan @CEM - 1 ay Önce

burada yorum yazanların yaş ortalaması 30 larda olduğunu sanıyorum babanız,ağbiniz yaşında biri olarak ve maaş mutemedi olarak acı gerçeği söyleyeyim Seçim olup iktidar değişiminden çok fazla umut beklemeyin değişen hiç bir şey olmayacak aynı sorunlarınızı yeni hükümetlerde de yaşayacaksınız onun için kendinizi üzmeyin.

Katılıyorum
Katılıyorum @CEM - 1 ay Önce

6 milyon memur ve emeklisinin çoğunluğunun oyları nereye gidecek yarın belli olacak tabi yine secim zamanı bunları unutup oy vermeye koşarsak sonra buralarda ağlamaya devam ederiz.heee 3600 peşinden koşacaklar da var tabi hicbir kazanım olmayan 3600 siyasi bir oyunla bakalim yedirilecek mi...

Troy
Troy @CEM - 1 ay Önce

Herkes seçim zamanından bahsediyor ama onlarda çok iyi biliyorlar ki tıpış tıpış gidip yine oyu atacaksınız. Çünkü çok unutkanız niye bundan iki yıl önce yetkili sendika masada bizi sattığında istifa etmediniz. Şimdi mi geldi aklınıza

saglıkçılar
saglıkçılar - 1 ay Önce

Biz sağlık çalışanlarına bir polis maaşı bir astsubay maasi bir öğretmen maaşı vermedikten sonra taşeron a yapılan 500 TL lik seyyanen zam verilmedikten sonra istediğiniz kadar zam yapın bizlerin maaşına 4500 TL ye zam gelse 200 TL alıyoruz adamlar 7000 TL alıyor zam gelince 400,500 TL zam geliyor arada ki fark daha da açılıyor bu zamanda bile bir iyileşme yapilmadiktan sonra döner sermaye yönetmenliği değişmedikten sonra hiçbir şey bir anlam ifade etmez tek kalem maaş , emekliliğe yansıyan maaş olmadıktan sonra herşey boş.yahu bizlere zam vermiyorsunuz anladık bari kazandigimiz gelirlere dokunmayın bir hastane aylık 10 trilyon kazaniyorsa bunun yarısı devlete gidiyor var mı böyle başka bir kurum devletine kazandiran ama bizlere hiç birşey dagitilmiyor geliri kazancı olmayan kurumlar bizlerden daha çok maaş alıyor bu nasıl bir tezatliktir yahu hem para kazanacaksin hem en düşük maaşı alacaksın.hic bir getirisi olmayan hep devletten yiyen öğretmenler,askerler ,polisler vbvb kurumlar bizlerden daha çok maaş alıyorlar alsınlar ama bizlerinde hakkını yemesinler biz bu mesleklerden daha mı az çalışıyoruz daha mı değersiz iş yapıyoruz da bu kadar düşük maaş alıyoruz söyler misiniz ne hafta sonları ne geceleri ne resmi tatilleri ne bayramlari ne yaz tatili ne 15 tatili ne kar tatili ne deprem ne sel ne yangın ne saldın ne sınır demeden çalışan bizlerin artık tiksindik sağlık personeli olmaktan hemşire sağlık memuru olmaktan düz memur ol 8,5 mesai yap daha iyi

Tıbbi sek.
Tıbbi sek. - 1 ay Önce

Sağlık çalışanına 1000 seyanen taban maaşa iyleştirme yapılmalı. 3600 ayrım yapılmadan her sağlıkçıya verilmeli. Sabitlere iyleştirme yapılarak sigortaya yansımalı. Dönerler kaldırılmalı. 10, 10, 10,10 iyleştirme yapılmalı. Sağlıkçıın kabulu budur. ...iş bırakmayı düşünmesi gerek sendikaların.

fsdfsdf
fsdfsdf - 1 ay Önce

memurun alacağı zam kadar k partinin 2023 için son virajı olacak. işçiye yan ödemeler dahil % 45 zam oldu. anap döneminin sonunda doğrul ve shp döneminde şoförün maaşı aracını sürdüğü müdürden fala maaş alma dönemlerine doğru gidiyoruz. o günlere bitaraflarımızla gülüyorduk şindi ona doğru yaklaşıyoruz.
ak parti ülkeyi devraldığı dönemlere geri dönüş yaşıyor.ihtişamlı 2010-2015 yılları geride kaldı 2001-2002 li yıllara geri dönüyoruz.

Hemsire
Hemsire - 1 ay Önce

Her halk hak ettigi gibi yonetilir bizler bunu hak ediyoruz

Hemsireler sağlık memurları
Hemsireler sağlık memurları - 1 ay Önce

Ne 20 yıllık ak parti iktidarında ne ak parti den önceki 30,40 yıllık iktidarlarda biz sağlık çalışanlarına hiç bir iyileşme seyyanen zam yapılmadı .geçmişi bir kenara bırakalım 20 yıllık ak parti iktidarında polislere, öğretmenlere,askerlere,işçilere,muhtarlara,hakimlere, taşerona,belediye işçilerine,akemisyenlere kısaca bütün kamu kurum ve kuruluşlara özlük hakları olsun seyyanen zam olsun iyileşmeler yapıldı ama bizlere yapılmadığı gibi elimizde olanlar bile gittti döner sermaye bu düşmanlık nedir bu adaletsizlikler nedir açıklayın yahu ne istiyorsunuz bizlerden 24 saat esasına göre çalışan bütün doğal afetlerde salgınlarda sınırda savaşta vb vb olaylarda çalışan bizlerden ne istiyorsunuz biz bu diğer mesleklerden daha mı az çalışıyor daha mı değersiz iş yapıyoruz da bu düşmanlık nedir doğumdan ölüme hep bizler varız hemşireler i sağlık memurlari vardır yeter ne istiyorsunuz daha ne yapalım kamuds en düşük maaasi alacak ne yaptılar sağlık çalışanları sizlere yeter yahu

BEN
BEN - 1 ay Önce

BENCE CUMHURBAŞKANI MUJDE DIYE ACIKLAMALI....DEMI AMA!!!


SIRADAKİ HABER