Tıp Fakültesi, cihazların 6 aydır bozuk olduğu iddialarına açıklama yaptı

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Başhekimliği; İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim dalında, anjiyo ünitesindeki cihazların 6 aydır bozuk olduğu iddiaları karşısında açıklama yaptı.

Tıp Fakültesi, cihazların 6 aydır bozuk olduğu iddialarına açıklama yaptı

Açıklamada, "Üniversitemiz bütçesi bu cihazları karşılayabilecek durumda olmakla birlikte, kurumumuza temin edilecek tıbbi cihazlara ilişkin ihale süreçleri yasa ve yönetmeliklere uygun bir şekilde yürütülmektedir. Söz konusu cihazlar iddia edildiği gibi 6 ay değil, 3 ay rutin hizmette kullanılamamıştır" denildi.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim dalında anjiyo ünitesindeki cihazlar bozuk olduğu için acile başvuran ve kalp krizi tanısı konulan hastaların başka hastanelere sevk edildiği iddia edilmişti. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Başhekimliği, konuyla ilgili açıklama yaptı. Başhekimliğin yazılı açıklaması şöyle:


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

"Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanemizde uzun yıllardır bölgemize ve ülkemize dünya standartlarında kaliteli sağlık hizmeti verilmektedir. Sağlık Bakanlığı Verimlilik ve Kalite Daire Başkanlığı tarafından yapılan değerlendirmede; 96.28 puan alarak ‘A Plus Hastane’ ilan edilen hastanemizin, geçtiğimiz yıl ekim ayında yaşanan İzmir depreminde ve Covid salgını sürecinde gösterdiği performansla bölgemiz için ne denli önemli bir sağlık üssü olduğu bir kez daha anlaşılmıştır.

“493 MİLYONLUK TIBBI CİHAZ YATIRIMI YAPILDI”

Hastanemizde sağlık hizmeti standartlarını en üst seviyede sunabilmek için son dört yılda 493 milyon 466 bin liralık tıbbi cihaz yatırımı gerçekleştirilmiştir. Bu yatırımlarla hastanedeki tıbbi cihaz altyapımız günümüz standartlarına uygun hale getirilmiştir.

Son günlerde basında konu olan anjiyo ünitesindeki iki anjiyo cihazının yenilenmesi için ihale süreci devam etmektedir. Üniversitemiz bütçesi bu cihazları karşılayabilecek durumda olmakla birlikte, kurumumuza temin edilecek tıbbi cihazlara ilişkin ihale süreçleri yasa ve yönetmeliklere uygun bir şekilde yürütülmektedir.


"KURUMUMUZUN İHMALİ YOK"

Öte yandan söz konusu cihazlar iddia edildiği gibi 6 ay değil 3 ay rutin hizmette kullanılamamıştır. Bu süreçte kurumumuzun herhangi bir ihmali söz konusu değildir. Acil durumlarda Pediatrik Anjiyo ve Girişimsel Radyoloji Bölümü’nde yer alan iki cihaz alternatif olarak kullanılmıştır. Bu süreçte İzmir İl Sağlık Müdürlüğü ile koordineli bir şekilde çalışılmıştır. Söz konusu anjiyo cihazlarının eylül ayı içerinde satın alma işlemlerinin tamamlanması öngörülmektedir.”

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2021, 09:53

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
erdal er
erdal er - 2 ay Önce

banker bilo filmi gibi olmuş. 3 ay arıza normal o zaman, sıkıntı yok

SIRADAKİ HABER