Tepkiler sonrası soruşturma başlatıldı

Uzun zamandır sosyal medyada kendisini hamile olarak gösteren ve dün bir hastaneden video paylaşarak doğum yaptığını iddia eden trans birey Mükremin Gezgin hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, soruşturma başlattı.

Tepkiler sonrası soruşturma başlatıldı

Aylardır sosyal medyada hamile olduğunu söyleyen Mükremin Gezgin isimi trans birey, dün bir hastanede kucağında bebekle video yayınlayıp doğum yaptığını iddia etti. Sosyal medyanın gündemine yerleşen paylaşımların ardından hem çekim yapılmasına izin veren hastaneye hem de fenomene tepkiler çığ gibi büyümeye başladı.

FENOMEN VE HASTANE YÖNETİMİNE TEPKİ YAĞIYOR

Twitter'da gündem olan videoların ardından fenomene ve videoların çekilmesine izin veren hastane yönetimine tepki yağmaya başladı.

Hastanenin kapatılması gerektiğini savunan binlerce sosyal medya kullanıcısı, videolarda yer alan bebeğin de devlet korumasına alınması gerektiğini söyledi.

Olaya bir tepki de oyuncu Bergüzar Korel’den geldi:

"BELLİ Kİ YENİ DOĞAN"
“Dün gece bu paylaşımı gördüm ve ilk düşündüğüm şu el kadar bebek oldu. Belli ki yenidoğan, biz kendi yavrumuzu öpmeye kıyamazken nasıl böyle espri malzemesi olmasına müsaade ediliyor!

"TAKİPÇİ DELİSİ OLMUŞSUNUZ"
Buna gülen, sayfasında paylaşan hesaplara da yazıklar olsun. Hepiniz like ve takipçi delisi olmuşsunuz. Yettiniz artık gerçekten ya.”

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

TikTok'ta paylaştığı videolar kısa sürede milyonlarca izlenen Mükremin Gezgin'in sosyal medyaya damga vuran görüntülerinin ardından ilk hamle geldi. TikTok'a koyduğu son videoda bir bebek dünyaya getirdiğini açıklayan ve küçük bir bebeği elinde tutan Mükremin Gezgin hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.(Yurt Gazetesi)

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Toplum delirme noktasında
Toplum delirme noktasında - 3 hafta Önce

Nereye baksan İğrenç haberler, çıldırmış insanlar, şiddet, türlü türlü sapıklıklar..Allah çocuklarımızı korusun, Devletimiz de birşeyler yapmalı bence

böyle
böyle - 3 hafta Önce

böyle haberler istiyoruz ne güldüm. ne yaparsa yapsın vatandaşımız ne soruşturması yahu

Emektar
Emektar - 2 hafta Önce

Ahır zaman, kahrolun pislıkler

SIRADAKİ HABER