Temizlik Personeli Destek ve Kalite Hizmetleri Müdürlüğünün Uygulamasından Rahatsız

Eğitim ve Araştırma Hastanesi, temizlik personellerini 24 saat çalışma esasından 12 saat çalışma esasına döndürüyor. Söz konusu uygulama geçmenin nedeni ise temizlik personeline fazla mesai ödememek için devreye konulduğu iddia edildi...

Temizlik Personeli Destek ve Kalite Hizmetleri Müdürlüğünün Uygulamasından Rahatsız

Urfadasın haber sitesinde yer alan habere göre Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Kalite ve Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından planlanan ve 1 Eylülden itibaren uygulamaya konulacak 12 saat çalışma esası temizlik personelini rahatsız etti.

Söz konusu uygulamanın hastane servislerinde aksamalara neden olacağı da belirtiliyor. Özelikle de sorunun en fazla yoğun bakım servislerinde yaşanacağı dile getiriliyor. Nedeni ise temizlik personelinin çeşitli nedenlerden dolayı mazeret izinleri ve yıllık izinlerinde eksiklik oluşacağı eksiklik olan ünitelerde takviye yapılmasının imkânsız olacağı düşünülüyor. Ayrıca yapılacak takviyelerde bugüne kadar hiç yoğun bakım servisinde çalışmayan personelin buraya takviye edilmesinde bilmediği bir ünite olduğu için zorlanacağı dile getiriliyor. Şanlıurfa’da pandeminin artığı 6 yoğun bakım ünitesinden 5’nin corona hastalarına ayrıldığı dönemde söz konu uygulamanın deve sokulması isabetli olmayacağı belirtiliyor.

Yıllardır 24 saat çalışma esasına göre hizmet veren hastanenin temizlik personeli 24 saat çalışıyor 3 gün dinleniyordu. Yeni uygulamayla 12 saat çalışıp bir gün dinlenmiş olacak. Bu da hastanede zaman zaman personel sıkıntısının yaşanmasına neden olacak.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Mehmet Akif inan hastanesinde farklı Bu arada Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi ise temizlik personelinin 24 saat çalışma esasına göre hizmet vermesinde her hangi bir değişikliğe gitmediği öğrenildi. Yaklaşık 450 temizlik personeli bulunan Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılan bu değişiklik çifte standart olarak yorumlandı. Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 24 saat çalışma esası uygulanırken Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 12 saat çalışma esasına geçilmesi temizlik personeline mobing mi uygulanacak iddialarını gündeme getirdi.

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2021, 16:33

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
...............
............... - 2 ay Önce

destek ve kalite hizmetleri müdürlüğü uygulaması derhal kaldırılmalıdır, çünkü idari ve mali hizmetler müdürleri ile daima çatışma halindeler. hal böyle olunca altındakilere eziyet ve mobing yapıyorlar. ama bunu görecek bakanlık nerdeeeeeeee,

GARİP
GARİP - 2 ay Önce

İsciler Kanuna aykiri taleplerini haber bile yaptirmislar. Helal olsun valla. Memurlar yasal taleplerini haber yaptiramazken isciler konusu suc teskil eden istekleri ile idarecilerini mansetlere tasiyabiliyor.

erdal er
erdal er - 2 ay Önce

Sanırım iş kanunundan yeni haberleri olmuş arkadaşların işçi max.11 saat çalıştırılabilir.

angaralı
angaralı @erdal er - 2 ay Önce

kardeş senin haberin yok heralde sağlık , güvenlik alanında çalıştırılabiliyor.

VATANDAŞ
VATANDAŞ - 2 ay Önce

Yenice doğruyu bulmuşlar. İş kanunu biriler memmun olacak veye olmayacak diye yazılmamış.

Att
Att - 2 ay Önce

Zerre haber değeri yok. Kanun ne diyorsa onu uygulamışlar.

dogrucu
dogrucu @Att - 2 ay Önce

evet kanun uygulanmıştır. MESELE NEDEN ŞİMDİYE KADARKANUNA UYGUN HAREKET EDİLMEMİŞTİR

Okan dal
Okan dal - 2 ay Önce

4857 sayılı kanunu okuyun doğru işlem yaptıklarını görün!!

mehmet ali
mehmet ali - 2 ay Önce

Türkiyedeki bütün hastanelerde temizlik personeli 24 saatli çalışma yerine 11 saat çalışma 1 saat dinlenme toplmamda 12 saat çalışır.iş kanununa göre 24 saat yasak.şimdiye kadar nasıl bu hataya düşmüşler ordaki idareciler

Burak
Burak - 2 ay Önce

Doğru yapmış tebrik ediyorum


SIRADAKİ HABER