Tekerlekli sandalye yerine elektrikli kaykay mecliste

Tekerlekli sandalye yerine elektrikli kaykay mecliste

Sayıştay Başkanlığı’nın 2019 yılı denetim raporunda şehir hastanelerine engelli, yaşlı, yardıma muhtaç, hamileler ile gaziler, şehit yakınları gibi kişiler için tekerlekli sandalye, sedye yerine ilgili şirket tarafından ginger (elektrikli kaykay) ve golf arabası getirildiğinin belirtildiğini kaydeden Dr. Şevkin, maliyet yüksekliğinden finansal kiralama ve ulaşıma kadar bir çok sorunla karşı karşıya kalan Şehir Hastanelerindeki durumu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya sordu. Dr. Müzeyyen Şevkin, tekerlekli sandalye ve sedye yerine elektrikli kaykay ve golf arabası satın alan şehir hastanesinin ve sorumluların açıklanmasını istediği Sağlık Bakanı Koca’ya şu soruları yöneltti:

“ 2019 yılı Sayıştay Başkanlığı raporunda belirtilen ve ginger (elektrikli kaykay) ve golf arabası satın alan Şehir Hastanesi hangisidir?

Sorumlular hakkında gerekli işlemler yapılmış mıdır?

Türkiye’de faaliyete geçen ve yapımı devam eden toplam 22 şehir hastanesinde bugüne kadar kaç liralık harcama yapılmıştır?

Hangi şehir hastanelerinde elektrikli kaykay ve golf arabası satın alınmıştır?

Hangi amaçla kullanılmaktadır?

Şehir Hastanelerinde bugüne kadar gerçekleşen usulsüzlüklerle ilgili Bakanlığınızın herhangi bir araştırması ve yaptırımı olmuş mudur?

Sağlık Bakanlığı’nın şehir hastanelerinde bugüne kadar uğradığı zarar var mıdır?

Varsa ne kadardır?”

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2020, 13:14

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER