Tanal: “Devlet Hastanesi, daha bir yılı dolmadan dökülmeye başladı!"

Tanal: “Devlet Hastanesi, daha bir yılı dolmadan dökülmeye başladı!"

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesindeki Devlet Hastanesi hakkında paylaşım yapan CHP İstanbul milletvekili Mahmut Tanal, “Binanın yapımına ilişkin gerekli denetimler yapılmış mıydı? İnşaatta kalitesiz malzeme mi kullanıldı?” diye sordu.

Tanal, ayrıca paylaşımında hastanede uzman doktor olmadığını acil durumlarda ambulans sıkıntısının yaşandığını iddia etti.

VATANDAŞ YETERİNCE İSTİFADE EDEMİYOR

Tanal paylaşımında şu ifadelere yer verdi:“Ceylanpınar Devlet Hastanesi, daha bir yılı dolmadan dökülmeye başladı!Doktor yetersizliği nedeniyle vatandaşların yeterince istifade edemediği, etrafındaki değerli arazilerin ranta kurban gittiği #Ceylanpınar Devlet Hastanesi’nin yeni binası, fotoğrafta da görüldüğü üzere dökülmeye başlayınca müdahale edildi.

BİNA YAPIMINDA GEREKLİ DENETİMLER YAPILDI MI?

Binanın yapımına ilişkin gerekli denetimler yapılmış mıydı? İnşaatta kalitesiz malzeme mi kullanıldı?

Ceylanpınar Devlet Hastanesi’yle ilgili sürekli bizlere şikayetler ulaşıyor.Örneğin acil durumlarda ambulans sıkıntısı yaşanıyor, olay yerine geç gidiliyor. Hastanede uzman doktor yok. Daha geçen gün Saraççeşme Mahallesi’nde Konyalı bir emekçi, balya yüklerken kamyondan düştü.  Ambulans geç vardı.Ceylanpınar Devlet Hastanesi’ne götürülen M.Y. isimli Konyalı misafir, doktor hazır bulunmadığı için Viranşehir Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Bizler de girişimlerde bulunduk.  Viranşehir’de tedavi altına alınan vatandaş, ancak gidip memleketi Konya’da ameliyat olabildi.

CEYLANPINAR DEVLET HASTANESİ TAM DONANIMLI OLMALI

Esasında Şanlıurfa’nın genelinde sağlık sistemi çökmüş vaziyette. Barış Pınarı Harekat Bölgesi’ne yakınlığıyla da bilinen Ceylanpınar Devlet Hastanesi, ambulansıyla, cihazıyla, doktoruyla, sağlık çalışanıyla tam donanımlı, acil durumlar için eksiksiz olmalıdır. Çünkü sınırdaki, Barış Pınarı Harekat Bölgesi’ndeki hain saldırılarda yaralanan askerlerimiz de Ceylanpınar Devlet Hastanesi’nin acil servisine getirilmektedir.”

Kaynak:Urfa Değişim

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER