Tamirat süresince hastanenin işleyişinde sorun yaşanmamıştır

Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü, bazı haber sitelerinde yer alan Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesi’nin yapımında sözleşme şartlarına aykırı malzemeler kullanıldığı için acil servisin pis su akıntılarının borularının tıkanarak patlaması nedeniyle hizmet veremeyecek noktada olduğunun ortaya çıktığı iddialarına yönelik açıklama yaptı.,

Tamirat süresince hastanenin işleyişinde  sorun yaşanmamıştır

Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama;

Bazı haber sitelerinde yer alan haberlerde İl Sağlık Müdürlüğümüze bağlı Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesi’nin yapımında sözleşme şartlarına aykırı malzemeler kullanıldığı için acil servisin pis su akıntılarının borularının tıkanarak patlaması nedeniyle hizmet veremeyecek noktada olduğunun ortaya çıktığı iddia edilmiştir. İddialar gerçeği yansıtmamaktadır.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesi’nde pis su giderinde oluşan bir arızayı gidermek için tadilat çalışmaları 16.08.2021 Pazartesi günü başlamıştır ve 21.08.2021 Cumartesi günü bitecektir. Bahse konu olan arızanın nedeni hastanenin yapımından kaynaklanan malzeme kalitesi veya eksik malzeme kullanımı değildir. Söz konusu arıza kullanımdan kaynaklanmakta ve her binada zaman zaman oluşabilecek gider tıkanıklığına bağlı bir arızadır. Şu ana kadar tamirat işlemi süresince hastanenin işleyiş ve hasta kabulünde sorun yaşanmamış, acil servis, poliklinik hizmeti, yataklı servisler ve ameliyathane normal hizmetlerine devam etmiştir. Hizmet kusuru oluşmamıştır. Hastanede çalışmayan veya hizmet dışı bir cihaz bulunmamaktadır. Tüm cihazlar aktif olarak kullanılmaktadır.

Hastanemiz Pandemi döneminde Gaziantep için önemli görevler üstlenmiş ve hizmet kusuru olmadan üstlenmeye devam edecektir. Ayrıca önümüzdeki süreçte Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesi Türkiye’nin ilk ulusal düzeyde katılımlı da olan yerel Covid Çalıştayına ev sahipliği yapmaya hazırlanmaktadır. İlimizin milletvekilleri ve idarecileri ise verdiğimiz kamu hizmetinin devamı için her koşulda Hastanemize destek olmuşlardır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER