Sözlü sınavda tüm adaylara aynı puanı verilsin talebi

Türk Sağlık Sen tarafından Görevde Yükselme ve Unvan değişikliği yazılı, sınavın ardından gerçekleştirilecek sözlü sınavda adayların yazılı puanlarını etkilemeyecek bir şekilde puan verilmesi için başvuruda bulunuldu.

Sözlü sınavda tüm adaylara aynı puanı verilsin talebi

Başvuruda, yazılı sınavda başarılı olan adayların katılacakları sözlü sınavda çalışma barışı, eşitlik, kariyer ve liyakat ilkelerinin verimli ve hukuka uygun kullanılabilmesi açısından adayların yazılı sınav puanlarını etkilemeyecek puan verilmesi istendi.

Milli Eğitim Bakanlığı ve bir çok Üniversitenin sözlü sınavda tüm adaylara aynı puanı vererek bunu sağladığı kaydedildi. Bakanlığın böyle bir işlem yapması istendi.

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mülakat
Mülakat - 2 hafta Önce

Milli Eğitim Bakanlığı ve bir çok Üniversitenin sözlü sınavda tüm adaylara aynı puanı vererek bunu sağladığı kaydedildi. Bakanlığın böyle bir işlem yapması istendi. bakınız daha önce emsali var yormayın sağlıkçıları

Ünvan
Ünvan - 2 hafta Önce

Çok yerinde bir uygulama olur.... Örneğinde varmış.. Vicdanlar rahat olur

yerinde bir talep
yerinde bir talep - 2 hafta Önce

İnşAllah sınav sonucuna göre atama yapılır kimse mülakat istemiyor hem pandemi var hem..........

Sağlık
Sağlık - 2 hafta Önce

barajı geçenleri atayın işte bir kerede sağlıkçıların istediğini yapın

Cvp
Cvp - 2 hafta Önce

Birde şu taleplere Allah rızası için olumlu cevap verin demek ki insanlar böyle istiyor birde çalışan tarafın istediği olsun

SINAVSIZ MÜDÜR DAİRE BAŞKANI VB.SÖZLEŞMEYLE ATANIYOR.
SINAVSIZ MÜDÜR DAİRE BAŞKANI VB.SÖZLEŞMEYLE ATANIYOR. - 1 hafta Önce

BİR VHKİ İÇİN BİN DEREDEN SU GETİRİLİYOR.BAKANLIKLAR ANAYASANIN EŞİTLİK İLKESİNE AYKIRI SINAVSIZ SINIF ATLATIYOR.BİR DETAYCI BAKANLIK SAĞLIK BAKANLIĞI.O KADAR ADİLSE İDARECİLERDE SINAVLA ATANSIN.KIYAMET YHS NIN BAŞINDAMI.2351 VHKİ SINAVLA KAZANDIĞI KADROSUNU ALAMADI ALLAH KABUL ETMESİN.

Umut
Umut - 1 hafta Önce

İnşAllah herkes aldığı puana göre tercih yapar adalet ancak böyle sağlanır

SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATANIYOR SINAVLA VHKİ OLUNAMIYOR.TEK ADİL OLAN SAĞLIK BAKANLIĞI.
SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATANIYOR SINAVLA VHKİ OLUNAMIYOR.TEK ADİL OLAN SAĞLIK BAKANLIĞI. - 1 hafta Önce

Sayın başkan çok adilseniz.Sınavsız atanan müdür ve idarecilerin atanmasına karşı çıkın.Anayasanın eşitlik ilkesi pas pas edilmiş.Her bakanlık kararnameyle yada torba yasayla sınavsız sınıf atlatıyor,bizim bakanlıkta sınav kazanan 2351 vhki sınavla kazandığı kadrosunu alamıyor 8 yıldır mağdur ediliyor.Bumudur anayasanın eşitliği,bumudur hak,hukuk ve adalet.işinize geldiği gibi konuşuyorsunuz.Taşeron kadro aldı,kızılaydan geçenler vhki oldu.İlk okul mezunu itfaiye erleri sınavsız sınıf atladı,mübaşirler sınavsız sınıf atlatıldı.Bizim suçumuz sınav kazanmak oldu.Allah bılen Allah görendir.Mutlak adil olan Allaha havale ediyoruz.Herkes bir yerden tutunmuş.üç maymunu oynuyor.Gömülmüş yiyor.Onların çoluk çocuğu varda bizim yokmu?Allah haksızların hakkından gelsin.Ekmeğin kaç tl olduğundan bi haber yaşayıp gidenlere hakkımız haram olsun.sınav kazanıp atanmayan 2351 vhkiden biri.


SIRADAKİ HABER