Sözleşmeli kadroda öncelik yan dal ve DHY'yi tamamlamışlarda

Bakan Koca sözleşmeli sağlık personeli sayısı 27.000 oldu,  öncelik, yan dal uzmanlarıyla hizmet yükümlülüğünü tamamlamış hekimlere verilecek dedi. 

Sözleşmeli kadroda öncelik yan dal ve DHY'yi tamamlamışlarda

Sözleşmeli personel istihdam edilecek hizmet birimleri yılda bir kez Cumhurbaşkanı kararı ile tespit edilir.  .Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü  tarafından 4924 sözleşmeli personel pozisyonuna geçiş işlemleri kadro birimlerinini yeniden belirlenmesi amacı ile durdurulmuştu.  Dün akşam yayınlanan Resmi Gazete'de Eleman Temininde Güçlük Çekilen Yerlerde ve Hizmet Dallarında Sağlık Hizmetlerinin Etkili ve Verimli Bir Şekilde Yürütülebilmesi Amacıyla Sözleşmeli Sağlık Personeli İstihdam Edilecek Hizmet Birimlerinin, 2022 Yılı Sonuna Kadar Uygulanmak Üzere Yeniden Belirlenmesi ile ilgili karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Konu ile ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Bakan Koca sözleşmeli sağlık personeli sayısı 27.000 oldu,  öncelik, yan dal uzmanlarıyla hizmet yükümlülüğünü tamamlamış hekimlere verilecek dedi. 

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2022, 13:43

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
İroni
İroni - 3 hafta Önce

Ne yani yandal uzmanı hemşireden daha mı üstün. Onlara neden öncelik veriliyor. Bizde sözleşmeli olmak istiyoruz (ne olduğunu bilmiyorum ama yandal uzmanına verildiyse hemşireye de verilsin aynısı)

Erbil
Erbil @İroni - 2 hafta Önce

Saçmalama istersen

Realite
Realite - 3 hafta Önce

Devlette çalışan yandal uzmanı hekim sayısı toplamda 1000 civarı diye biliyorum belki istifalar sonrası daha da azalmış olabilir yandal uzman hekimlerin çoğu ya üniversite de yada özelde çalışıyor

Ali
Ali - 3 hafta Önce

Bu doktorlar hemşirelerin düşmanımı. Her hekim geçtiği yerde hemşirelerin ne farkı var lafı hemde yan dal uzmaı ile kıyas yapıyorlar ayıp ayıp

Hemşire
Hemşire - 3 hafta Önce

27bin doktor ataması mı yuh be daha neler

bize hiçbir şey,???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

SIRADAKİ HABER