Sosyal hizmetler çalışanı rüşvet aldığı iddiasıyla tutuklandı

Mersin’de bir sosyal hizmet çalışanı, kurumdan yardım talebinde bulunan kişiden, talebine olumlu rapor verme karşılığında rüşvet aldığı iddiasıyla tutuklandı.

Sosyal hizmetler çalışanı rüşvet aldığı iddiasıyla tutuklandı

Edinilen bilgiye göre, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Toroslar Sosyal Hizmet Merkezinde görevli M.B.’nin bir vatandaştan rüşvet istediğine yönelik duyum alındı. Eylül ayı başında söz konusu vatandaşla görüşerek beyanını alan kurum yetkilileri, memur hakkında Mersin Cumhuriyet Başsavcılığınca suç duyurusunda bulundu.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Şikayet üzerine harekete geçen İl Emniyet Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri, teknik ve fiziki takibe aldıkları M.B.’yi, sosyal yardım ödeneği bağlama vaadinde bulunduğu şahıstan kurum dışında rüşvet alırken suçüstü yakaladı.
Üzerinde bir miktar para da ele geçirilen şüpheli, işlemlerin ardından sevk edildiği mahkemece tutuklandı.
Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Veysel Topkaya olayı doğrulayarak, soruşturmanın kendilerine gelen şikayet üzerine başlatıldığını söyledi. Topkaya, yakalandıktan sonra tutuklanan memurun aynı gün açığa alındığını ve hakkında idari soruşturma başlatıldığını belirtti.

Kaynak:https://www.sayfa33.com/2021/10/28/sosyal-hizmetler-calisani-rusvet-aldigi-iddiasiyla-tutuklandi/?fbclid=IwAR015o2fQmSI3oF6OjopCNSEzrzgYralb5f5YlM_wrwLSSB5_gh_NKtPjYU

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2021, 10:32

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER