Sinovac yerine Biontech yapıldı iddiası

Sinovac aşısı olmak için Gölcük İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne giden bir vatandaş, aşı olduktan sonra sisteme baktığında Sinovac yerine Biontech aşısı olduğunu gördü.

Sinovac yerine Biontech yapıldı iddiası

Kocaeli Barış Gazetesi'nde yer alan habere göre;
Sinovac aşısı olmak için Gölcük İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne giden bir vatandaş, aşı olduktan sonra sisteme baktığında Sinovac yerine Biontech aşısı olduğunu gördü. Vatandaşa aşıyı vuran hemşirenin aşıları karıştırdığı ortaya çıktı

Ülkemizde aşı karşıtlarına karşı alınan tedbirler nedeniyle birçok vatandaş işe, alışveriş merkezlerine gidebilmek için yeni yeni aşı olmaya başladı. Ancak Kocaeli’de meydana gelen bir olay zaten aşı karşıtı olan vatandaşların aşıdan daha da soğumalarına neden oldu.

SİNOVAC OLACAKTI BİONTECH OLDU


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Gölcük’te yaşayan ve aşı karşıtı olması nedeniyle hiç aşı olmayan bir vatandaş, iş yerinde sıkıntılar yaşamaya başlayınca 11 Ekim Pazartesi günü Sinovac aşısı olmak için randevu aldı. Sağlık Ocağı’nda aşı olmadığı için Gölcük İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne yönlendirilen vatandaş, randevusu Sinovac olmasına rağmen hemşirenin aşıları karıştırması nedeniyle Biontech aşısı oldu. Sisteme baktığında Biontech aşısı olduğunu gören vatandaş İlçe Sağlık Müdürlüğü’nü arayıp durumu bildirdiğinde “Siz heyecanlıydınız yanlışlıkla Biontech dediniz herhalde” cevabını aldı.

ÖNCE İLAÇLAR ŞİMDİ AŞI

Hemşireye “Ben Biontech aşısına karşıyım randevum Sinovac nasıl karıştırırsınız?” cevabını veren vatandaş ise “Yapacak bir şey yok” yanıtını aldı. Biontech’in yan etkileri nedeniyle rahatsızlanan ve iki gündür işe gidemeyen vatandaşın iş yerinde sıkıntılar yaşadığı öğrenildi. Kocaeli’de son zamanlarda patlak veren son kullanma tarihi geçmiş korona virüs ilaçlarının ardından yaşanan bu skandalla ilgili İl Sağlık Müdürlüğü’nün ne yapacağı merak konusu oldu.


Kaynak:https://www.kocaelibarisgazetesi.com/haber/7966301/skandal-hemsire-asilari-karistirdi-sinovac-yerine-biontech-oldu

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2021, 02:11

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
ayhan eski
ayhan eski - 2 hafta Önce

bence iyilk yapmış 3 doz sinovac olan arkadaşım hastane de 10 gün yattı

SIRADAKİ HABER