Sevgi, Barış ve Dostluk Ödülü'nün ilki sağlık çalışanlarına verildi

22. Uluslararası Sevgi, Barış, Dostluk, Kültür ve Sanat Festivali'nde Sevgi, Barış, Dostluk Ödülü sağlık çalışanlarına verildi.

Sevgi, Barış ve Dostluk Ödülü'nün ilki sağlık çalışanlarına verildi

 Karadeniz Ereğli'de bu yıl 22'ncisi düzenlenen Uluslararası Sevgi, Barış, Dostluk, Kültür ve Sanat Festivali'nde Sevgi, Barış, Dostluk (SBD) Ödülü'nün ilki sağlık çalışanlarına verildi. Ödülü tüm sağlık çalışanları adına Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı, Konsey Üyeleri Dr. Aydın Şirin ve Dr. Onur Naci Karahancı aldı.

Anadolu Ajansı'nın aktardığı habere göre, Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, şiddet olaylarına tepki göstererek, "Saygımız, sevgimiz, hürmetimiz, azalmadan devam edecektir. Bize en çok üzen şiddet olaylarının olmasıdır. Bu ülkeye bu yakışmıyor gerçekten. İşte bugün hasta bakıcısından hemşiresine, ambulans şoföründen hasta bakıcısına, tabiplere, profesörlere, pandemi döneminde hayatlarını kaybeden aziz doktorlarımıza, profesörlerimize, hemşirelerimize saygıyla anarak onların manevi huzurunda kendilerine olan bağlılığımızı ifade etmek için Türkiye'nin Nobel'i olarak kabul edilen Sevgi, Barış ve Dostluk festival ödülünü bu birliğin en tepesi olan anayasal bir kuruluş olan Türk Tabipleri Birliğine hediye etmekten büyük onur duyuyorum" dedi.

'SUSMUYORUZ, KORKMUYORUZ, HİÇBİR YERE GİTMİYORUZ'

Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı da, "200 bin meslektaşımız, 2 milyon sağlık emekçisi, bu ülkede özveri ile çalışan tüm sağlık çalışan emekçileri ve son olarak yitirdiğimiz Ekrem Karakaya isimli meslektaşımız ve bugüne kadar şiddete ne yazık ki uğrayarak zarar gören tüm sağlık emekçileri adına onların onurlandırılması hepimizin onurlandırılmasıdır. Biz birlikte evet dünyayı güzellik kurtaracak ve bir insanı sevmekle başlayacak her şey. Önce severek şiddeti önleyebiliriz. Düşmanlık, nefret yayarak değil ama yan yana durarak dayanışmayla. Unutmayın biz bir meslek örgütü olarak mücadele verirken susmuyoruz, korkmuyoruz, hiçbir yere de gitmiyoruz, sizlerle beraberiz" ifadelerini kullandı. (dUVAR)

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER