Sendikadan Geçici Görevlendirmelere Suç Duyurusu

Sendikadan Geçici  Görevlendirmelere Suç Duyurusu
SES Diyarbakır Şubesi, sağlık kurumlarındaki torpil ile yerleşimlere tepki göstererek, Diyarbakır’da yaşanan torpil olayı hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Diyarbakır Şubesi, sağlık kurumlarındaki ayrımcılığa ilişkin basın açıklaması yaptı. Açıklamada, sağlık emekçilerinin çalışma yaşamındaki sorunların azaltılmadığı gibi üstüne torpil ve liyakatsiz yönetim anlayışının derinleştiği belirtildi.

‘HUZURSUZLUK YARATIYOR’

Pandemi ile birlikte bu sorunların katlanarak arttığı kaydedilen açıklamada, Diyarbakır’da yaşanan bir örneğe şu şekilde değinildi: “Son olarak il sağlık müdürü oluruyla, çocuk hastanesinde görevliyken, Kayapınar ilçe sağlık müdürlüğüne geçici görevle atanan bir ebe, O kurum da daha tecrübeli birçok sağlıkçı olmasına rağmen sorumlu yapılmıştır. Pandeminin başından beri bütün arkadaşlar sahada aktif çalışırken, kendisi sahaya hiç çıkmamış, ancak Kovid ücreti dahi almıştır. Bu durum o kurumda çalışan sağlıkçılarda, huzursuzluk yaratmakta ve motivasyonu düşürmektedir.”

‘SORUN DERİNLEŞTİ’

Kurumda iş barışının bozulduğu belirten açıklamada, “İl sağlık müdürüyle bir görüşme gerçekleştirdik. Görüşme sonucunda, kendisinin de bu durumdan rahatsızlık duyduğunu ve geçici görevlendirme süresinin tekrar uzatılmayacağını dile getirdi. Ancak gelen baskılar sonucu söz konusu ebenin görev süresi, il sağlık müdürlüğü oluruyla aylardır uzatılmaya devam etmektedir. Ayrıca bu kurumda yaşanan sorunlara ilişkin görevlendirilen muhakkik, tarafsızlık ilkesini ihlal eden bir soruşturma yürütmüş ve var olan sorunun daha da derinleşmesine hatta çözümsüzlüğüne neden olmuştur” denildi.

‘SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ’

Açıklamanın devamında şu ifadeler yer aldı: “Zaten zor şartlar altında çalışan sağlıkçılar, bu tür durumlarla karşılaştıkça tükenmişliği daha ciddi bir şekilde hissetmektedirler. Buradan il sağlık müdürlüğüne çağrımızdır; bir an önce kayırmacılığa son verin. Bugün pandemi ile mücadelede başarı elde edilmek isteniyorsa, liyakatli ve adaletli bir çalışmanın elzem olduğunu tekrar dile getiriyoruz. Bu konunun takipçisi olacağımızı bir kez daha belirtiyor ve suç duyurusunda bulunacağımızı ifade ediyoruz.”

Kaynak:https://ozgurmanset.net/ses-diyarbakir-subesinden-liyakatli-atamaya-suc-duyurusu/

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2021, 14:05

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Maşaallah
Maşaallah - 3 hafta Önce

idarecilere 25-30 bin lira maaş bulaşıklar dağ gibi maşaAllah

Ses
Ses - 3 hafta Önce

Diyarbakır da ses e gönül bağıyla bağlı olup başka sendikarın şemsiesi altında idarecilik yapan kişilerin hastanelerde ses li personelleri nasıl kayırdıklarını ve o ses li personelleri bilgi beceri olmamasına rağmen nasıl birim sorumlusu yaptıklarıyla ilgili de aynı hassasiyeti bekliyoruz. Ses in ne olduğunu herke iyi biliyor. Nasıl da masum görünmeye çalışıyor aklım almıyor. Önce gönlü ve geçmişi SES li müdürlerle yapılanları sorgulayın. Araştırma hastanesinin liyakatsiz sorumlularının hangi sendikalara gönül verdiklerini bir sorgulayın. Yalandan bir dava açmakla itibar kazanılmıyor.

Emekçinin Hakkını Ödeyin
Emekçinin Hakkını Ödeyin - 3 hafta Önce

Samsun daha beter. müdürlükte 200'e yakın geçici görevli personel var.Halada geçici görevlendirme yapıyorlar.SES diyarbakır şubesine rica ediyorum,"Samsun SES şubesini arayıp,bir davada onlar açsın".

SIRADAKİ HABER