Selvi'den uyarı 'AK Parti'nin alternatifi var'

Selvi'den uyarı 'AK Parti'nin alternatifi var'

Selvi: "Şurası unutulmamalı: Şimdiye kadar AK Parti’nin alternatifi yoktu. Artık alternatif var. İstanbul seçimlerinde bunun ne olduğunu gördük"

Abdulkadir Selvi bugünkü 'Erdoğan’a karşı Erdoğan taktiğiyle' başlıklı yazısında siyasi kulisleri yazdı. Selvi yeni parti hazırlığındaki isimleri ümmeti bölmekle ve davaya ihanetle suçlanacağını ifade ettiği yazısında Gül ve Babacan'ın Erdoğan'a karşı ince bir strateji ile hareket edeceğini yazdı.

Selvinin yazısının ilgili bölümü şöyle;

"ALTERNATİF DOĞDU

Şurası unutulmamalı: Şimdiye kadar AK Parti’nin alternatifi yoktu. Artık alternatif var. İstanbul seçimlerinde bunun ne olduğunu gördük. Muhalefet birleşip bir alternatif oluşturabiliyor. 2023 seçimlerine bir de bu gözle bakmakta fayda var. Bu arada Erdoğan, kurulacak olan yeni partilerle mücadeleyi seçecek. Bu belli oldu. AK Partililerle bayramlaşma mesajında, “Birçok ayrılıklar, şunlar bunlar vesaire gibi kampanyalar içerisine girenler olabilir. Kardeşliğimizi böldürtmeyeceğiz” demişti. Rize’den başlayıp Konya ve Kayseri ile devam edecek olan teşekkür gezilerinde yeni parti kuracaklara yönelik mesajlarını sertleştirecek. Onları, ümmeti bölmekle ve davaya ihanetle suçlayacak.

Abdullah Gül ile Ali Babacan’ın ise Erdoğan’a karşı ince bir stratejiyle hareket edeceği söyleniyor. Bu konuda temel bir tercihte bulunmuşlar. Erdoğan’la mücadeleye girmeyecekler. Erdoğan’ın Erbakan’a karşı uyguladığı stratejiyi onlar da Erdoğan’a karşı uygulayacaklar: Erdoğan’ı eleştirmeden Erdoğan’la mücadele etmek."

Yazının tamamı için Tıklayınız

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 1 yıl Önce

BENCE ARTIK AKP'NİN DE MHP'NİN DE ALTERNATİFİ VAR. UMARIM ÜLKEMİZ İÇİN ZENGİNLİK OLUR. SAYGILARIMLA.

MEHMET 02
MEHMET 02 - 1 yıl Önce

UZUN ADAMIN ALTERNATİFİ ...

Turker akbulut
Turker akbulut - 1 yıl Önce

600 milletvekili 400 olsun babacan ve gül yuvasına dönsün

SIRADAKİ HABER