Sayıştay, mevzuata aykırı tedavi ücreti toplandığını tespit etti

Sayıştay raporlarında, hastalardan mevzuata aykırı ek tedavi ücreti topladığı tespit edildi. Alınan ücretler hastalara iade edilecek.

Sayıştay, mevzuata aykırı tedavi ücreti toplandığını tespit etti

Cumhuriyet'ten Erman Şentürk'ün haberine göre, Sayıştay, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesi'nde mesai saatleri dışında sunulan ilave ücret alınmayacak sağlık hizmetlerinden faydalanan bazı hastalardan hatalı faturalar düzenlenmek suretiyle yersiz ücret alındığını tespit etti. Sayıştay idaresi, aralarında kanser ve tümör gibi hastalıkların tedavisi de dahil olmak üzere ek ücret alınamayacağı mevzuat hükümleriyle belirlenen tedavilerden alınan 252 bin 824 lira tutarında fazla ücretin 95 hastaya iade edilmesi gerektiğini belirtti.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Öte yandan geçmişte işten çıkarmalar ve personele yönelik baskı iddiaları ile gündeme gelen hastane bünyesinde çalışan sağlık personelinin mevzuata aykırı azami sürelerden fazla çalıştıkları da Sayıştay'ın tespitleri arasında yer aldı. 4857 sayılı İş Kanunu'nda yıllık azami fazla çalışma süresi 270 saat olarak belirlenmesine karşın, hastane personelinin yılda 990 ile 1841 saat arasında molasız görev yaptığı tespit edildi.

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
kamil
kamil - 3 hafta Önce

ZATEN HASTANELERİN DURUMU İYİ DEĞİL,HEPTEN BATTIK DESENİZE

SIRADAKİ HABER