Savcı Bu Harekete 8 Yıl Hapis İstedi

Savcı Bu Harekete 8 Yıl Hapis İstedi

SAMSUN- Atakum ilçesindeki Adnan Menderes Bulvarı sahil yolundaki işletmede çıkan kavga sonrası yaralanan ve alkollü oldukları iddia edilen 8 kişilik arkadaş grubu, 17 Haziran 2018 günü tedavi için ilçedeki özel hastaneye gitti. Hastanede olay çıkaran gruptaki G.S., B.S., ve S.S.K. kendilerine müdahale etmek isteyen doktor A.F.N. ile güvenlik görevlisi T.Y.'ye saldırdı. Doktor, yüzüne isabet eden tekmeyle yere düştü. Ardından şüpheliler yere düşen doktora vurmaya devam etti. Güvenlik kameralarının anbean kaydettiği olay sonrası şikayet üzerine gözaltına alınan 3 şüpheli, sevk edildiği adliyede adli kontrolle serbest bırakıldı.

8'er yıl hapis istemiyle dava açıldı

Olayla ilgili şüpheliler hakkında Samsun 12'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde, 'yaralama, hakaret' ve 'görevi yaptırmamak için direnme' suçlarından toplam 8'er yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

'Tabip odası davaya müdahil oluyor'

Samsun Tabip Odası Başkanı Murat Erkan, sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olayları nedeniyle açılan pek çok davaya müdahil olduklarını, yaşanan bahse konu davaya müdahil olacaklarını söyledi. Davanın takipçisi olacaklarını kaydeden Erkan, "Bu davaların bazıları sonuçlandı bazıları ise devam ediyor. Özellikle fiziksel şiddet olan olaylarda hapis cezasına dönük sonuçlar alabiliyoruz. Hakaret davaları ise genellikle para cezasına çevrilen sonuçlara dönük oluyor. Bizim buradaki amacımız vatandaş ceza alsın değil. Bu cezaların üzerinden hekime ve sağlık çalışanlarına yapılan bu şiddetin bir karşılığının olduğunu göstermek istiyoruz. Uygulanan şiddetin cezası olduğunu, kimsenin elini kolunu sallayarak dolaşamayacağını görsün istedik. Eğer vatandaşların bir şikayetleri veya bir sorunları varsa bunları yetkili mercilere medeni bir şekilde iletmesini ve hakkını bu şekilde aramasını temenni ediyoruz" diye konuştu.

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 9 ay Önce

KEŞKE ORADA OLSAYDIM,O TEKME HAVADAYKEN,BAK BAKALIM BACAĞINI PARÇALI ŞEKİLDE NASIL KIRIYORDUM.GARİBAN DÖĞÜŞ TEKNİĞİNİ BİLMEYEN İNSANLARA EL KALDIRMAK KOLAYDIR. ŞEREF'DEN VE HAYSİYETTEN YOKSUN PSİKOPATLAR.

Emre dersin
Emre dersin - 9 ay Önce

Bu köpeklere en ağır ceza verilsin

Att
Att - 9 ay Önce

Herhangi bir kamu görevlisini görevi başında darp etme cezası verilse yeter. Örenğin bir polis yada bir savcı darp etme cezası, yada dur savcı yada hakime yan bakma cezası da yeter...

İstanbul
İstanbul - 9 ay Önce

İnşAllah hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunulan müdür hakkında da bir işlem yapılır.

1 günde profesör oldular
1 günde profesör oldular @İstanbul - 9 ay Önce

http://www.milliyet.com.tr/gundem/bir-gunde-profesor-oldular-1370459

2011 yılında çıkan bir haber bu. Bu haberi ilginç kılan ise, 1 günde profesör oldukları belirtilen bu doktorlardan 2 kişinin İstanbul İl Sağlığa Müdür olması hem de halef selef olarak. Ali İhsan Dokucu ve Selami Albayrak idi bu müdürler. O günün koşullarında profesörlükleri tartışılan isimler olmuşlardı ancak bugünü de tartışmak lazım. O gün neden eleştrildilerse bugün ki proflarda aynı şekilde incelenmeli. Mesela Memişoğlu.

SIRADAKİ HABER