Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğünden flaş açıklama

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü sedye yetersizliğinden dolayı hastanın sandalyede yatırılması ile ilgili açıklamada bulundu.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğünden flaş açıklama

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü sosyal medya hesabından Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yatak yetersizliği nedeniyle hasta çocuklar oturma ve bekleme alanlarında tedavi ediliyor iddiası üzerine açıklamada bulundu.

Sosyal medya üzerinden paylaşılan fotoğrafı tepkilere neden olurken Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü tarafından konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;27.09.2021 Tarihinde saat 15.30 ile 16.30 arasında vuku bulduğu iddia edilen olay, Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Pediatri Acil Servisinde 6 yaşında erkek çocuğun sandalye üzerinde yattığı/yatırıldığı iddiası üzerine yapılan araştırmalarda; Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimlik tarafından Başhekim Yardımcısı Pediatri Acil Servisine intikal etmiş olup bahsi geçen hastanın taburcu olduğu tespit edilmiştir. Fotoğrafta paylaşılan sandalye pediatri Acil serviste olmayıp pediatri Hastalarının hiç yönlendirilmediği pediatri ve Erişkin Acil Servis arasındaki geçiş koridoru üzerinde bulunmaktadır. Hasta yakını baba telefonla aranmış olup kendilerini ilgili pediatri Acil Servis alanına hemşireler tarafından yönlendirilmiş olmasına rağmen pediatri Acil Servis yeşil alanında kadın hasta yakını fazlalığından ötürü girmekten imtina edip bahsi geçen yere kendi inisiyatifleri ile geçtiği hastane yönetimi tarafından tespit edilmiştir. Hastanemizde yatak ve sedye ile ilgili sıkıntı yaşanmamakta olup çekilen, Fotoğraf gerçeği yansıtmamaktadır.’’açıklamasında bulundu.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Kaynak:https://www.urfanatik.com/haber/7860718/sanliurfa-il-saglik-mudurlugunden-flas-aciklama

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER