Şanlıurfa'da doktorlar gitti: Bir çok bölüm kapandı

Şanlıurfa’da doktor eksikliğinden dolayı oluşan hasta kuyrukları ile emar ve ultrason 20 yıl öncesini aratmıyor.

Şanlıurfa'da doktorlar gitti: Bir çok bölüm kapandı

Şanlıurfa’nın nüfusu 3 milyona yaklaşırken koskoca kentte bir çok branşta doktorların olmadığı için Şanlıurfalı aileler Gaziantep ve Adana yollarına düşüyor.

Türkiye'nin en kalabalık ve genç nüfusun yoğun olduğu illerin başında gelen Şanlıurfa'da, her yıl ortalama 60 bini aşkın çocuk dünyaya geliyor. Buna karşın yaklaşık 500 Bin Suriyeli vatandaş buna dahil değil. Şanlıurfa son yıllarda hastane yatırımına karşın  doktor kadrosunun yetersizliği nedeniyle dikkat çekiyor. Özellikle çocuk branşlarında ciddi eksikliğin olduğu Şanlıurfa'da, vatandaşlar başka illerin sağlık kuruluşlarında tedavi arıyor.

Şanlıurfa’da bulunan 2 bin çölyak hastasından 720’si çocuk  gastroloji bölümünde doktor olmaması hastaları çevre illere yönlendiriyor.

HARRAN ÜNİVERSİTESİ ARAŞTIRMA VE UYGULAMA HASTANESİ’NDE BİR ÇOK BÖLÜM KAPANDI

Son yıl bir yılda Şanlıurfa Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde9’dan fazla bölüm kapandı. Kapanan bölümler nedeniyle çok sayıda hasta vatandaş çevre illerdeki hastanelere gitmek zorunda kaldı. Göğüs Cerrahi, Önkoloji Bölümü, Hematoloji, Nefroloji, Patoloji, Çocuk Hematoloji, Çocuk Onkoloji ve Organ Nakli kapanan bölümler arasında yer aldı.

Şanlıurfalı vatanlaşalar, başta Milletvekillerine , Bürokratlarına, Vali,  Belediye başkanlarına ve Kentte bulunan yaklaşık Bin 300 STK temsilcilerine  seslenerek Şanlıurfa'nın sağlık sorununa bir çözüm bulunsun(Urfaantik)

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2022, 11:23

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Uzman Dr
Uzman Dr - 6 gün Önce

Hiiiç kimseye nafile seslenmeyin urfalilar. Siz dönün önce kendi şehrinizin insanına seslenin. Döveceksiniz, söveceksiniz sonra da şehirde doktor yok diyeceksiniz.Allahu Teala ne buyuruyor: Nimetime şükrederseniz arttırırım, etmezseniz elinizden alır şiddetle azap ederim! Siz de nimetin kıymetini bilmemiz,bu hekimler hep var olur sandınız,Allah da elinizden aldı,şimdi il il gezdirerek azap olunuyorsunuz.Önce tövbe edip vefa gösterin ve hekimi el üstünde tutun.Her pis haberde Urfa!Urfa'ya ömrümde gitmedim ama benim bile bilinçaltımda Urfa leş gibi bir yer olarak ekilmiş.Hakkari bile o kadar kötü değil

Doç. Dr.
Doç. Dr. @Uzman Dr - 6 gün Önce

Eğer mesleğiniz Uzman Dr ise yazdıklarınızdan öncelikle utanmanız gerekir. Her insan değerlidir ve ülkenin her karış toprağı hizmeti haketmektedir. Sizin gibi anlayışta olan doktorların da insanımıza faydası olmayacağını düşünüyorum. Ne mutlu Türküm diyene ve bu ülke insanı için hizmet edene.

SIRADAKİ HABER