Saldırıya uğrayan hemşire sesini sosyal medyadan duyurmaya çalıştı

Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bir hemşire hasta yakını tarafından saldırıya uğrayarak ölümle tehdit edildi. Saldırıya uğrayan hemşire sesini sosyal medyadan duyurmaya çalıştı.

Saldırıya uğrayan hemşire sesini sosyal medyadan duyurmaya çalıştı
Saldırıya uğrayan hemşire sosyal medyadan olayı şu şekilde duyurdu:
“Bugün bir hasta yakını tarafından tertemiz dövüldüm ölümle tehdit edildim. Verdiğim emeklerin karşılığını yediğim dayakla aldım. Ölürsem haberiniz olsun istedim."
“GALİBA SOĞUDUM BU MESLEKTEN”
Darp raporu aldığını belirten hemşire sözlerine şöyle devam etti:
“Darp raporumu aldım. Bana şiddet uygulayan kadın. Hastanın kızı oluyor. Soruyorum neden böyle bir şeye maruz kaldım neden benden nefret etti bu kadar. Mesleğimin 5.yılındayım severek başlamıştım galiba soğudum bu meslekten...”
“BELKİ BAŞKALARINA DA AYNI ŞEKİLDE DAVRANMIŞTIR CEZA ALMAMIŞTIR”
“Ne yaptın da dayak yedin?” gibi akılalmaz sorulara maruz kalan hemşire “‘Ne yaptın da dayak yedin’ soruları çok acı olsa da söylüyorum hiçbir şey yapmadım. Uyarılmaktan hoşlanmamış olabilir, tipimi beğenmemiş olabilir başka bir şeye kızıp sinirini benden çıkarmış olabilir.” ifadelerini kullanarak sözlerini şöyle sürdürdü: “Belki başkalarına da aynı şekilde davranmıştır ceza almamıştır. Buna da güveniyor olabilir…”
“VİCDANEN ÇOK RAHATSIZ HİSSEDİYORUM”
Saldırıya uğrayan hemşire Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’a ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya seslenerek şunları söyledi:
“Ben vicdanen çok rahat hissediyorum. Bu kadar insan bir şey duyurmaya çalışıyor. Sizin de vicdanınız rahatsa ve duymak istemiyorsanız zaten yapacak bir şey yok... @drfahrettinkoca @RTErdogan”

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
SAĞLIKSEN NE İÇİN VAR?
SAĞLIKSEN NE İÇİN VAR? - 6 ay Önce

YETKİLİ SENDİKA NEDEN VAR?

Hemşire
Hemşire - 6 ay Önce

Allah yardımcın olsun

hüseyin s
hüseyin s - 6 ay Önce

alıştı artık sağlık çalışanları dayak yemeye, ayrıca dayak yemeyen kaldımı.
hem hastaları iyleştirmeye gidiyorsun evine üstüne teşekkür yerine dayak yiyorsun cevaben.
Paspas oldu sağlıkçılır. Neden seslerimiz duyulmuyor.
Neden çözüm üretilip, cezalar artırılmıyor.

Madden de bitik durumdayız. Borç borç , kredi, kredi kartı ile kardeş olduk.
DOKTOR DIŞI SAĞLIKÇILARA EN AZ 1500 TL İYLEŞTİRME YAPILMALIDIR.
Bir prt. Aile hekimi 15000 tl alıp, sağlık memurunun 3600 tl aması hak mı?

vatandaş rıza
vatandaş rıza - 6 ay Önce

Bu ülkenin bir vatandaşı bir bireyi olarak öncelikle ülkemizin başı sağolsun tüm ülkemize başta izmirimize geçmiş olsun dileklerimi sunarım. Allah bu sağlık çalışanlarından razı olsun doktorundan hemşiresi ne sağlık memurlarından tüm çalışanlar doğumdan ölüme kadar hep varlar ya diyorlar ya gerçekten doğru söylemişler.salginda zaten görüyoruz ölümüne mücadele ediyorlar .depremlerde selde savaşta sınırda hele ki darbe gecesinde öyle bir çalıştılar ki , bütün doğal afetlerde bu arkadaşlar var Allah başımızdan eksik etmesin saygı ve hürmetlerimizle

Bu yıl gerçekten sağlık çalışanlarının yılı ilan edilmelidir.salginda görüyoruz şimdi ise depremde nasıl çalışıyorlar görüyoruz bundan once Elazığ da Giresun'da Malatya da Van'da vb yerlerde yardıma koşuyorlar hastanelerde yüzlerce yaralıların yardımına göreve gidiyorlar kendilerine bu ülkenin bir vatandaşı olarak çok ama çok teşekkür ediyorum sağolsun lar varolsunlar

Bu sağlık çalışanları na yapılan şiddete hakaretleri lanet ediyorum salgın başta olmak üzere şimdi ise depremde nasıl çalıştıklarını görüyoruz nasıl olurda bu kişilere saygısızlık yapılır anlamıyorum kendi canları yok sayıp enkazlarin altına girip yaralılara müdahale ediyorlar gerçekten takdire şayan alkışları sonuna kadar hak ediyorlar.hemsiresi doktoru sağlık memuru afad i itfaiye yi umkecileri Kızılay'ı ,askerlerimizi ,polislerimizi vbvb ellerim patlarcasina buradan alkisliyorummm

GAZİKENTLİ 27
GAZİKENTLİ 27 - 6 ay Önce

BUNU DA MİLLETÇE KINARIZ YADA ALKIŞLARIZ OLUR BİTER

SIRADAKİ HABER