Saldırıya uğrayan doktor: Gece eve giderken arkama bakmaya başladım

Siirt’in Kurtalan İlçesi’nde 'senden tüm vücut röntgenini istedim, neden çekmedin' diyerek hastanın saldırısına uğrayan 2 yıllık doktor Vedat Oran, SABAH’a konuştu. Oran, “Ölümcül bir darbe vurdu. Boyu kısmına tüm gücüyle vurup, beni öldürmek istedi” dedi.

Saldırıya uğrayan  doktor: Gece eve giderken arkama bakmaya başladım

Acil servise gelen hasta M.T.'nin normal bir hasta doktor iletişiminin ardından kendisine saldırdığını belirten Dr. Oran, "Kan ve akciğer filmini istedi, ancak o benden uygulamamızda olmayan tüm vücut röntgenini istedi. Ben istediklerimin yeterli olduğunu söyleyince bağırmaya başladı. Sırtım dönük iken bana arkadan ölümcül bir darbe vurdu. Boyu kısmına tüm gücüyle vurup, beni öldürmek istedi. Burada çok sevilmeme rağmen dilekçe verdim, ilçeden ayrılmak istiyorum. Dün gece eve giderken arkama bakarak yürüdüm" dedi.

"OMURİLİĞİM ZARAR GÖREBELİRDİ"

Saldırı nedeniyle neye uğradığını şaşırdığını belirten Dr. Vedat Oran, "Bana vurduktan sonra yeniden saldırmaya çalıştı. Otomasyondaki arkadaşım ve güvenlik görevlileri saldırganı odadan çıkardı. O gece gözaltına alındı ve sanırım psikolojik gerekçelerle serbest bırakıldı. Psikolojik sorunu olduğuna pek inanmıyorum, sorunu olan biri tek başına hastaneye gelebilir mi? En azından bir yakının yanında olması gerekiyor. Benim aldığımı tamam ölümcül bir darbeydi var gücüyle boyun kısmıma vurdu. Benim omurilik zarar görür sakat da kalabilirdim" ifadelerini kullandı.

BAKANDAN PAYLAŞIM: 3 HAFTALIĞINA HASTANEYE YATIRILDI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından olayla ilgili şu paylaşımda bulunmuştu: "Kurtalan'da yaşanan şiddet olayının şüphelisi, Kurtalan Cumhuriyet Başsavcılığı'nın soruşturma yazısına istinaden Sulh Ceza Hakimliği'nin kararıyla, akıl sağlığının yerinde olup olmadığının tespiti amacıyla 3 hafta süre için Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesine yatırılmıştır."(Sabah)

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER