Saldırıya uğrayan Aile Hekimini İl Sağlık Müdürü, ziyaret etti.

Şanlıurfa’da saldırıya uğrayan Aile Hekimi Dr. Mehmet Emin Kaynak’ı İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm, ziyaret etti.

Saldırıya uğrayan Aile Hekimini İl Sağlık Müdürü, ziyaret etti.

Eyyübiye İlçe Sağlık Müdürlüğüne bağlı 8 Nolu Nihat Demirelli Aile Sağlığı Merkezine başvuran bir hasta ile yakını arasında Aile Hekimi Dr. Mehmet Emin Kaynak ile arasında sözlü tartışma çıktı. Sözlü tartışma sağlıkçılara karşı saldırıya dönüşürken polis ekipleri 2 saldırganı gözaltına aldı.

Saldırının ardından 8 Nolu Nihat Demirelli Aile Sağlığı Merkezine giden İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm saldırıya uğrayan Aile Hekimi Kaynak ile merkezdeki sağlıkçılarla bir araya geldi.

“SALDIRI BİZİ DERİNDEN ÜZDÜ”


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Sağlık çalışanlarına geçmiş olsun dileklerini ileten Gülüm, “Her zorluğa karşı görevini en iyi şekilde sunma gayretiyle çalışan ve hedefi sadece hastalara yardım etmek olan Sağlık çalışanlarımıza yönelik sözlü ve fiziksel saldırı bizleri derinden üzmüştür. Bu tür olaylarda konunun takipçisi olacağız. Sağlık çalışanlarına yönelik kötü söz, uygunsuz muamele ve şiddet uygulanmasını tüm toplum olarak el birliği ile ortadan kaldırmalıyız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2021, 02:10

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER