Sahte Sağlık Raporuyla ÖTV'siz Araç Alanlara Operasyon 14 Gözaltı

Sahte Sağlık Raporuyla ÖTV'siz Araç Alanlara Operasyon 14 Gözaltı

Şanlıurfa merkezli yapılan operasyon 4 ilde eş zamanlı yapıldı. Kaçakçılık ve Organize Şube ekipleri sahte belge ile hem ÖTV'siz araç alan hemde söz konusu sahte belgeler ile evde bakım maaşı alarak devleti zarara uğratan 14 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

Şanlıurfa merkezli 4 ilde sahte engelli raporu düzenleyerek devleti 480 bin lira zarara uğratan şahıslara yönelik düzenlenen operasyonda 11 şahıs gözaltına alındı.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Nitelikli Dolandırıcılık ve Resmi Belgede Sahtecilik suçunu işledikleri belirlenen şahıslara yönelik operasyon düzenledi. Şanlıurfa merkezli Şırnak, Mardin ve Kilis’te eş zamanlı düzenlenen operasyonda sahte sağlık raporu düzenlemek suretiyle ÖTV indiriminden faydalanıp araç satın alan ve evde bakım ücretinden yararlanarak devleti 480 bin lira zarara sokan 11 şahıs gözaltına alındı. Şanlıurfa merkezden 8, Şırnak’tan 3, Mardin ve Kilis’ten ise birer kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.
Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2020, 20:12

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER