Sahte rapor düzenleyen doktorlara ceza verildi

yenicag Gazetesi'nde yer alan haberde, Sendika başkanı H. H. K. tarafından darp edilen A. A.’ın şikayeti üzerine Köksal için sahte sağlık raporu düzenlendiği iddia edilen doktorlara hapis cezası verildiği bilgisi yer aldı.

Sahte rapor düzenleyen doktorlara ceza verildi

Haberi devamında;

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi Kalp Damar Cerrahisi Anabilim Dalı'nda perfüzyonist olarak görev yapan ve aynı zamanda Sağlık Sen Denetleme Kurulu üyesi olarak görev yapan A. A.ile Eskişehir Sağlık-Sen Şube Başkanı H.H. K. arasında 2016 yılında kavga yaşanmıştı. Yaşanan kavgada A.’ın burnu kırılmıştı.

Aynı olayda Sağlık Sen Şube Başkanı H. H. K.’da Eskişehir Devlet Hastanesi’ne giderek el kemiğinin kırıldığını öne sürmüş ve 31 gün iş göremez raporu almıştı. Bu olaylar üzerine A.A, kendisinin başkana vurmadığını söyleyerek elinin kırılmasının imkânsız olduğunu öne sürmüş ve başkana rapor veren doktorlar hakkında şikayetçi olmuştu.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Mahkeme, raporun sahte olduğuna karar vererek doktorlardan J. C. ve M. D.’yi 2’şer ay 15’er gün, N. K.’u ise 5 ay hapis cezasına çarptırmıştı.

TTB tarafından yapılan inceleme sonucu sahte rapor tanzim ettiği söylenen Dr. N.K.’ya 1 ay meslekten geçici men cezası verildi.

Kaynak:https://www.yenicaggazetesi.com.tr/ttb-sahte-rapor-duzenleyen-doktorlara-ceza-verildi-471218h.htm

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2021, 05:31

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER