Sahte doktor hakkında karar çıktı

İstanbul Bakırköy’de kendini doktor olarak tanıtıp işlem yaptığı Kıymet Kaya’nın yüzünü tanınmaz hale getiren Banu Mülhim hakkında yeniden yargılandığı davada karar açıklandı. Mahkeme Mülhim'in 3 yıl 4 ay hapisle cezalandırılmasına hükmetti.

Sahte doktor hakkında karar çıktı

Bakırköy'de 2013 yılında Kıymet Kaya, yüzündeki güneş lekelerinin tedavisi için bir güzellik merkezine başvurmuştu. Burada kendisini doktor olarak tanıtan Banu Mülhim, Kaya'nın karın bölgesinden liposuction yöntemiyle yağ alarak yüzüne enjekte etmişti. Kıymet Kaya'nın yüzü işlemin ardından morarıp su toplamıştı. Kaya, işlemi yapan Banu Mülhim hakkında şikayetçi olmuştu. Mülhim 'dolandırıcılık' ve 'taksirle yaralama' suçlarından yargılandığı davada beraat etmişti. İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 21. Ceza Dairesi incelediği beraat kararının bozulmasına hükmetmişti. İstanbul 24. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden görülen davanın karar duruşmasında müşteki Kıymet Kaya ile taraf avukatları hazır bulundu.
Duruşmada beyanda bulunan müşteki avukatı İsmail Şahin, "Sanık hakkında farklı bir mahkemede yapılan yargılama sonucu mahkumiyetine karar verilmiştir. Sanığın 'nitelikli kasten yaralama' ve 'nitelikli dolandırıcılık' suçlarından mahkumiyetine karar verilmesini talep ederiz" dedi.

Müşteki Kıymet Kaya ise "Sanığın yüzüme yaptığı işlem sonrası 9 yıldır tedavi görüyorum. Bu nedenle masraf yaptım emek harcadım. Cezalandırılmasını istiyorum" şeklinde konuştu. Beyanların ardından kararını açıklayan mahkeme Banu Mülhim'in 'nitelikli dolandırıcılık' suçundan 2 yıl 6 ay hapis ve 3 bin 340 TL adli para cezasına çarptırılmasına hükmetti. Mahkeme ayrıca sanığa, mağdurun yüzünde sabit iz bırakacak şekilde 'taksirle yaralama' suçundan ise 10 ay hapsine karar verdi.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 


Duruşmanın bitmesinin ardından adliye önünde konuşan Kıymet Kaya, "9 yıl sonunda davamız nihayete erdi. Yalnız aldığı ceza onun için yeterli mi ? Hayır kesinlikle değil. Bana ve bir sürü insana ağır mağduriyetler yaşattı. Ben bunların izini ömür boyu yüzümde taşıyacağım. Hala devam eden tedavilerim var. Ömrüm boyunca bu tedavileri görmeye mecburum artık. Her sene yüzümde eriyen yerleri doldurtmak zorundayım. Sanık çok az bir cezayla kurtuldu. Pek çok kadını mağdur etti.(Sabah)

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
CENAP EKİCİ
CENAP EKİCİ - 2 hafta Önce

yüzde sabit iz bırakacak şekilde 'taksirle yaralama' suçuna 10 ay hapis Şaka Gibi. Bu Nasıl Adalet.

SIRADAKİ HABER