Sahte Diş Hekimi Yakalandı

İlkokul mezunu bir kişi, Adana'da bir diş hekiminin diplomasıyla muayenehane açtı. Hasta kılığına giren polis, sahte diş hekimini yakalattı.

Sahte Diş Hekimi Yakalandı

İlkokul mezunu bir kişi, Adana'da bir diş hekiminin diplomasıyla muayenehane açtı. Hasta kılığına giren polis, sahte diş hekimini yakalattı.

Bir şahsın eşiyle sahte diş hekimliği yaptığı, daha önce de aynı suçtan yakalanıp 8 ay cezaevinde yattıktan sonra şartlı tahliye olduğu ihbarı üzerine Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı Mali Büro Amirliği ekipleri harekete geçti.

Polis, Adana ili Merkez Seyhan ilçesi Mestanzade Mahallesi'ndeki adresi takip ederek yaptığı araştırmada, diş hekimi R.S. adına bir muayenehane açıldığını belirledi. Araştırmayı derinleştirdiğinde O. N. B. isimli ilkokul mezunu kişinin eşiyle birlikte gerçek diş hekiminin diplomasını kullanarak muayenehane açtığını ve burada ve burada diş sağlığı hizmeti verdiğini belirledi.

Bir polis hasta kılığında dolgu yaptırma bahanesiyle muayenehaneye girdi. Polisin burada yaptığı tespitin ardından, polis ekipleri muayenehaneye baskın yaparak sahte diş hekimini suçüstü yakaladı. Zanlının muayenehanesinde bulunan ajandalarda sahte diş hekiminin yaptığı diş işlemlerini ve aldığı ücretleri not ettiği görüldü.

Zanlının Emniyette sorgusu devam ediyor. Aynı kişinin daha önce de aynı suçtan cezaevine girip, 8 ay tutuklu kaldığı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2019, 13:10

Fatma Aytekin

YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 7 ay Önce

ADAM EGOSUNU TATMİN ETMİŞ:)))))))) SAYGILARIMLA..

fizyoterapist
fizyoterapist - 7 ay Önce

sahte fizyoterapistler de var, bu konular çok hassas, halkımız bu ... ları hakketmiyor

SIRADAKİ HABER