Sağlıkta Yeni Bir Personel Alımı Yok

4924 sayılı Kanuna tabi sözleşmeli sağlık personeli istihdam edilecek hizmet birimleri, 2022 yılı sonuna kadar uygulanmak üzere yeniden belirlendi.

Sağlıkta Yeni Bir Personel Alımı Yok

Sözleşmeli personel istihdam edilecek hizmet birimleri yılda bir kez Cumhurbaşkanı kararı ile tespit edilir. Dağıtımı yapılacak pozisyon sayısı 27.000’i geçememektedir. Ancak .Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü  tarafından 4924 sözleşmeli personel pozisyonuna geçiş işlemleri kadro birimlerinini yeniden belirlenmesi amacı ile durdurulmuştu.  Dün akşam yayınlanan Resmi Gazete'de Eleman Temininde Güçlük Çekilen Yerlerde ve Hizmet Dallarında Sağlık Hizmetlerinin Etkili ve Verimli Bir Şekilde Yürütülebilmesi Amacıyla Sözleşmeli Sağlık Personeli İstihdam Edilecek Hizmet Birimlerinin, 2022 Yılı Sonuna Kadar Uygulanmak Üzere Yeniden Belirlenmesi ile ilgili kararın yayınlaması yeniden personel alımı gibi yorumlandı. Resmi Gazete'de yayımlanan karar yeni bir personel alımı olmayıp, birimlerin güncellenmesidir.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2022, 08:40

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
sağlıklı sağlıkçı
sağlıklı sağlıkçı - 3 hafta Önce

sabah işe gelirken yolda dinledim maalesef devletin resmi kanalı radyo-1 de bile haberi sağlık bakanlığı yeni sözleşmeli personel alacak dedi. nasıl bir editör ekibi var anlamadım. var olan 657 ye tabi sağlık çalışanları isterlerse 4924 e geçecek olan bu aslında.

Zaten
Zaten - 3 hafta Önce

Almasınlar la zaten her yer boşluktan sigara içip örgü ören personellerle dolu, boşa maaş aliyorlar

sağlıkçı
sağlıkçı @Zaten - 3 hafta Önce

Bütün sağlıkçıları töhmet altında bırakmak olayı genellemek çok yanlış. Sağlıkçıların hangi şartlarda çalıştığını bilsen böyle konuşmazsın.

osman
osman @Zaten - 3 hafta Önce

onlar iskurdan giren temizlik iscileri olmasin

Hemsire
Hemsire - 3 hafta Önce

Varsa yoksa doktor alımı, CHP de yap desin artık zafer partiye oy verecek hemşireler olarak

Halo dayı
Halo dayı - 2 hafta Önce

Olmayan para ile mi alınacak personel zor bence

SIRADAKİ HABER