Sağlıkta Üst Düzey Görevden Alma

26.06.2021 tarihinde yayımlanan Resmi Gazete ile Sağlık Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Abdulvahit Sözüer görevden alınmış ve yerine Engin Karabaş atanmıştır.

Sağlıkta Üst Düzey Görevden Alma

Dr. Abdulvahit SÖZÜER
 

1967 yılı İstanbul doğumlu olan Dr. Sözüer, 1992 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu ve Rize Hemşin Sağlık Ocağında sorumlu hekim olarak meslek hayatına başladı. Acil Servis Hekimi olarak göreve başladığı Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 2005-2010 yılları arasında Başhekim Yardımcılığı görevini yürüttü. 2011 yılından itibaren İstanbul İl Sağlık Müdür Yardımcılığı, ardından Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticiliği ve 663 sayılı KHK ile kurulan İstanbul Anadolu Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Mali Hizmetler Başkanlığı’nı yaptı.

2014-2017 yılları arasında Sağlık Bakanlığı merkez teşkilatında Sağlık Yatırımları Genel Müdür Yardımcılığı, Sağlık Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüttükten sonra İstanbul Bakırköy Kamu Hastaneler Birliği İdari Hizmetler Başkanlığı ve İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Destek Hizmetleri Başkanlığı yaptı. Dr. Sözüer Ocak 2018 itibariyle Sağlık Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi Anabilim Dalı Hastane ve Sağlık Kurumları Yönetimi Yüksek Lisans Programını tamamlayan ve Merkezi satın alma, tıbbi tedarik, depo/stok yönetimi, ortak satınalma platformları, sağlık finansmanı, sağlık stratejilerinin geliştirilmesi gibi konularda kapsamlı çalışmalar yürüten Dr. Sözüer, evli ve 2 çocuk babası olup İngilizce bilmektedir.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2021, 04:38

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali veli
ali veli - 1 ay Önce

ALLAH'ım bi torpilde bana nasip et, hep beni torpilsizlikle imtihan ediyorsun.Kıyamette bende seni sana şikayet edeceğim.

Hademe
Hademe - 1 ay Önce

Dün acil genel müdürü bugün strateji başkanı yarın kim?

Allah'tan korkun
Allah'tan korkun @Hademe - 1 ay Önce

Ye kürküm ye, adamın varsa rokete bağlarsın, ne kariyer ne liyakat, Allah'tan korkun be! Yerin üstü kadar altıda var. Her şeyden nefret ettirdiniz bizi, yeter artık.

HAKKARİ
HAKKARİ - 1 ay Önce

Birde alt düzeyden HAKKARİ sağlık müdürü Hamdullah KARA yı görevden alın vAllahi ne alt nede üst hiçbir mevkiyi ne yapabiliyor ayrıca haketmiyorda

ünvan bekleyen mağdur personel
ünvan bekleyen mağdur personel - 1 ay Önce

Darısı yönetim hizmetleri başkanlığında yıllardır biz sağlık personelini mağdur etti sınav yönetmeliğini eline ayağına bulaştırdı. 300 gün oldu hala tık ses yok yazık

Cafer CAN
Cafer CAN - 1 ay Önce

Sayın başkanımıza yeni görevinde başarılar dileriz
Bir de tüm Türkiye sağlık camiası tarafından çok sevilen Y.Ö. De tez zamanda gitse ne olur sanki

Osman
Osman @Cafer CAN - 1 ay Önce

Merak ettim tüm Türkiye nin sevdiği YÖ kim olaki? Açık yazsanızda merakımız gitse? Varmı öyle biri

cevdet işnas
cevdet işnas - 1 ay Önce

yeni strateji geliştirme başkanımızı tebrik ediyorum. yeni görevinin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Allah yar ve yardımcısı olsun inşAllah.

objektif dr
objektif dr - 1 ay Önce

Yahu Allahtan korkun, ne torpili, ne roketi, hiç tanımadığınız adamla ilgili yorum yapmayın, kul hakkına girmeyin...

ank ajans
ank ajans - 1 ay Önce

Yeni gelen hiç olmazsa maliye uzmanı... sağlıkçılar kendi işini yapsın idari mali işleri de o eğitimi alanlar yapsın;-) umarım oradaki kukla daire başkanlarını vb temizler, sahadaki idari ve mali müdürleri iibf mezunlarından yapar, muhasebe yetkililerini iibf mezunlarından yetiştirir.


SIRADAKİ HABER