SAĞLIKTA SULAR DURULMUYOR!

Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde usulsüz işlemlerin yapıldığı ve yandaş hekimlerin kayrıldığı iddiasıyla İl Sağlık Müdürlüğüne şikâyet yapıldı.

SAĞLIKTA SULAR DURULMUYOR!

Batman Son Söz Net de yer alan haberde,Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde usulsüz işlemlerin yapıldığı ve yandaş hekimlerin kayrıldığı iddiasıyla İl Sağlık Müdürlüğüne şikâyet yapıldığı iddiaları yer aldı.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

İDDİALAR VAHİM…

Dr. Şükrü Açan imzasıyla verilen dilekçede “Hastanemizde Başhekim olarak görev yapan başhekim yardımcısı birlikte çalıştığı arkadaşlarına, dağıtması gereken ortalama puandan döner sermaye miktarını aylardır 3. basamak yoğun bakım ünitesinde çalışıyor gibi gösterip en üst tavandan döner payı almalarını sağlamaktadır. Başhekim yardımcılarının hiçbirinin 3. basamak yoğun bakım ünitesinde çalışmadıkları, hasta yatırıp takip etmedikleri, adlarına herhangi bir ex raporu olmadığı, tedavi ve takip çizelgelerinde, ilaç istem ve işlemlerinde, hasta yakınlarıyla görüşmelerde, kamera kayıtlarında eski ve yeni yoğun bakım uzmanlarının, sağlık personelinin (hemşire, sağlık memuru ve hizmetli) ifadelerinden anlaşılacaktır. Aylar, belki de yıllardır devletimizi zarara uğratan ve kendisi üzerinden haksız menfaat sağlayan, görevini kötüye kullanan bu şahısla ilgili soruşturma başlatılmasını talep ediyorum” ifadeleri dikkat çekti.

Kaynak:https://www.batmansonsoz.net/haber/batman-da-saglikta-sular-durulmuyor-44520.html

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2021, 14:55

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ankara
Ankara - 1 ay Önce

Ankaradada sokontılar var özellikle Destek Başkanlığı iş yapmak üzerine değil yetki devri hastanelere iş devri yetki devri yapılıyor böyle uygun mu? Diğer illerde mi hastanelere yetki devrediyor?

ŞUBE MÜDÜRÜ
ŞUBE MÜDÜRÜ @Ankara - 1 ay Önce

Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Satınalma ve diğer mali konularda kesinlikle taşın altına elini sokmuyor. Tüm sorumluluğu hastanelere bırakmış durumda. O zaman sormak lazım İl Sağlık Müdürlüğünde bu kadar başkan ile yardımcısına ve uzmana neden ihtiyaç var.
Bugün tasarruf tedbirleri yayınlanıyor ortak alımdan bahsediyor ama geçmişte ortak alımı en iyi becerebilen sağlıkta yine yük hastanelere kalıyor.
Yazıl oluyor yazık...

hasan
hasan @Ankara - 1 ay Önce

Ankara, kendine bu kadar beğeni verirken, sanırım çok yorulmuş olmalısınız:))))))))))))

Tuncay
Tuncay - 1 ay Önce

Ben batman egitim arastirmada calisiyorum olay dogrudur ozelikle bashekim yardimcisi dr huseyin guzel 1 dakika bile yogun bakimda calismadan tum doner sermaye ve tutugu idari nobet ucretlerini yogun bakim uzerinden almaktadir sadece doner sermaye ve nobet ucretleri gecmis kayitlarina bakilsin gorulur zaten bu durum

Dr
Dr - 1 ay Önce

İdareciler sözleşmeli olduklarından un veya başka bir birim performansı üzerinden ek ödeme almazlar. Bunu şikayet eden hiç bir durumdan haberi yok. Sadece karalama gibi

SIRADAKİ HABER