Sağlıkta Müdürlerin Seçim Hezimeti

Sağlıkta  Müdürlerin Seçim Hezimeti

       Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikasının(Sağlık Sen) seçimlerinin başlaması ile birlikte adaylarda ortaya çıktı. İllerin bazılarında sözleşmeli yöneticilerin istifa etmeden  Sendika Başkanlığa aday olması Sağlık personeli tarafından şaşkınlıkla karşılandı .Seçimlerde bürokrasiden aldıkları gücün üyeler üzerinde bir baskı unsuru olmasına rağmen Bursa  ve Gaziantep te aday müdürler hezimete uğradı .Çoğunluğu Sağlık Personeli olan Üyeler tarafından tercih edilmeyen müdürlerin bu dönem hala koltuklarını koruyup koruyamayacakları konusu da  üyeler tarafından merak konusu oldu.

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2022, 21:22

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sendikali
Sendikali - 3 hafta Önce

Müdürlerin istifa etmeden aday olmaları çok yanlış zaten

Sevda Gazioğlu
Sevda Gazioğlu - 3 hafta Önce

İstifa etmeden sivil toplum örgütünde seçime girmek Yönetim gücünü kullanacağım demektir. Buna yasalar nasıl izin veriyor. Ve acı olan adam müdür olduğu hastanede kendisi bile delege seçilemiyor. Örnek Gaziantep Çocuk Hastanesi Müdürü. Çalışanların idareye dersi olarak okullarda okutun bence.

paket
paket - 3 hafta Önce

sipariş yazılar yazmayalım hocam

Sağlıkçının intikamı
Sağlıkçının intikamı - 3 hafta Önce

Aslında aday olmaları iyi oldu. O koltuklara nasıl oturduklarını onlara hatırlatmış olduk. Bu daha başlangıç devamını Gaziantep'te izlemenizi öneririm. Suriye'ye görev vaadi ile üye kazanılmıyor. Bu camiada kişilikli insan yok sanıyorlar heralde.

Uşaklı
Uşaklı - 3 hafta Önce

Bir çok hastanede müdürlerden çoğu sendika yönetiminde, yöneticilik vasfı ve bilgisi olan için sözüm yok, ancak hiç bir vasfı olmayan iş bilmeyen öğrenmek isteyen ve hatta yapmayan da yönetici oluyor. Sendika başkanlarından ve yönetiminden beklentimiz bizlerin haklarını korumaları.

Derya Demir
Derya Demir - 3 hafta Önce

Kütahya demişsiniz
Ne alaka ...
Başk adayı müdür veya yönetici değil.

Samsun
Samsun - 3 hafta Önce

Samsun da da aynı şekilde müdür ve başkanlar seçimlerde müdahale ediyor özellikle personel başkanı ve mali başkan. Zaten personel başkanı normalde cumhurbaşkanlığı nin yapılamaz dediği görevlendirmeleri yaparak hem de görevi kötüye kullanıyor. Bunun yaptıkları yüzünden millet hükümet düşmanı oldu.

Deli Dumrul
Deli Dumrul - 3 hafta Önce

Kütahya icin cuk oturan bir yazı olmuş perde arkasından mevcut yönetim e baş kaldiranlar görün sonunuzu güvendiği iz dağlara kar mı yağdı. Amirim koltukkk sallaniyor ah kih kih ki ko


SIRADAKİ HABER