Sağlıkta bir şeyler oluyor

Hastanelerde sağlık çalışanlarının istifalarının arttığı bu dönemde, peş peşe istifalar meydana gelmeye devam ediyor.

Sağlıkta bir şeyler oluyor

En son Van'da 43 doktorun istifa dilekçesi vermesinin ardından, başka hastanelerden de istifa haberleri gelmeye devam ediyor. 2020 Mart ayından bu yana pandemi ile birlikte sağlık çalışanları tükenme noktasına geldi. 

Son olarak doktor maaşlarının da düşürülmesiyle, sağlık çalışanlarının istifa oranlarında büyük artış gözlemleniyor.

Bu durum sosyal medyada tartışma konusu olmuşken, doktor olan bir kullanıcı, Twitter hesabından konuyla alakalı bir paylaşımda bulundu. Görev aldığı hastanede istifaların arttığını belirten doktor, "50 kişilik doktor kadrosu olan hastanemizden son bir ay içinde 15 hekim istifa etti ya da özel bir hastaneye geçiş yaptı. Şu anda hastanemizde göğüs hastalıkları, cildiye, göğüs cerrahi uzmanı kalmadı.  Sağlıkta bir şeyler oluyor ama, zamanla daha iyi anlaşılır..." şeklinde paylaşımda bulundu.

İşte o paylaşım:


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Yeni Çağ

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
hasan
hasan - 2 ay Önce

keşke SSK hastaneleri geri gelse.bakmayın siz, o günleri herkes özler ve arar oldu.bu günlerden daha kötü ne olabilirdi.

Sağlıkçı
Sağlıkçı - 2 ay Önce

İstifa eden doktorlar yanlış yapıyor, bu zor günlerde çalışmaları gerekirdi.

TÜRK
TÜRK @Sağlıkçı - 2 ay Önce

istifa edip yan gelip yatmıyorlar adamlar özelde çalışıyorlar, vasıfsız yöneticiler altında ezilmemek için gidiyorlar , sistemsizlikten kurtulmak için gidiyorlar , bunları sende biliyorsun da işine geldiği gibi yazıp çiziyorsun

Ali
Ali - 2 ay Önce

Bence doktorların işi zor bide liyakatsız idarecilerin emrinde çalışmaları tabiki zor. Adam devletin tüm imkanlarına binlerce personele rağmen bir aşıyı bile yapamıyor.Ve hala iadereci.

AKLETMEZMİSİNİZ
AKLETMEZMİSİNİZ - 2 ay Önce

PLANDEMİ ye direk karşı çıkamayan dr. istifa ediyor anlamadınız mı.Gerçekleri konuşsalar meslekden olacaklar.

saglıkçı
saglıkçı - 2 ay Önce

bu kadar haksızlıklara adaletsizliklere dam kayırmalara kul hakkı yemelerine ragmen saglıkçılar azimle çalışıyorlar.onlarda biliyorlar mecbur oldugumuzu, bırakmayacagımızı.Allah inş.belelarını verecek.BENİM HAKKIM KURUŞUNA KADAR HARAM ZEHİR ZIKKIM OLSUN....

doktor
doktor - 2 ay Önce

istifa edenler sağlıkçı değil doktor ! İş istifaya gelince hekimlerin arkasına saklanıp bakın sağlıkçılar istifa ediyor diye bunu kullanırsınız ama en ufak bir olayda da hekimlere sallarsınız samimiyetsiz tayfa ! biz sizden değiliz siz de bizden !

Bay doğru
Bay doğru - 1 ay Önce

Bu kadar çok sağlıkta şiddet olduğundan bu halka az bile. Gidin bakalım özelde şiddet uygulayabiliyor musunuz. Hem paranızı alırlar hemde sizi bir güzel döverler. Bu halka az bile

SIRADAKİ HABER