Sağlıkçıya Şiddette Sağlıkçı Ceza Aldı

Tartıştığı hasta yakını ile davalık olan sağlık memuru Akdemir, failin kamera görüntülerine rağmen yargılanmadığını söyled

Sağlıkçıya Şiddette Sağlıkçı Ceza Aldı
Milliyet'ten CİHAT ASLAN'ın haberine göre: İstanbul - Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık memuru olarak çalışan Bülent Akdemir, 2017 yılında acil serviste serum taktırmak için gelen bir vatandaşın hemşire ile tartışması üzerine araya girdi. Ancak iddiaya göre, serum taktırmaya gelen vatandaş önce cep telefonuyla akrabalarını aradı, ardından sağlık çalışanlarına hakaret ve tehdit yağdırmaya başladı. Bunun üzerine Akdemir, beyaz kod verdi. Taraflar karakola giderek birbirlerinden şikayetçi oldu.

Dava, İstanbul 27. Asliye Ceza Mahkemesi'nde geçen hafta görüldü. Mahkeme, iki hasta yakınını darbettiği gerekçesiyle sağlık memuru Akdemir'i haksız bularak, 4 bin TL para cezasına çarptırdı. Hasta ve hasta yakını aldıkları darp raporlarındaki saçta kızarıklık ve muhtemelen çekmeye bağlı hafif ödem nedeniyle haklı bulundu. Ancak Akdemir'in iddiasına göre mahkeme darbedildikten sonra aldığı 25 gün işgöremez raporunu dikkate almadı.

Cezanın ilk taksidi olan 2 bin TL'yi ödeyen Akdemir, karara itiraz ederek dosyayı üst mahkemeye taşıdıklarını belirterek şunları söyledi: "İki olay, iki kamera görüntüsü var. İlk kamera görüntüsünde çok detay yok, bana yaptıkları darp yok. Ancak ikinci kamera kaydında gece yarısı beni kaçırmaya çalıştıklarında bana vurdukları görünüyor. Çok şiddetli darpa uğradığım görünüyor. Ama bu görüntüler mahkemeye ulaşmıyor. Beni kaçırmaya çalışmışlar, mahkeme koridorlarında saldırmışlar dava boyunca tehdit edilmişim ama cezayı ben aldım. Mahkeme, beni kaçırmaya çalışmalarını ve 25 gün iş göremez raporumu dikkate almadı. Beni asıl darp edip, ölümle tehdit eden kişi ne olduysa dava dosyasına girmedi. Bu süreçte çok yıprandım, motivasyonum çok düştü. Kararı bir üst mahkemeye götürdük. Kamera kayıtlarının izlenmesini ve saldırganların mahkemeye gelmesini bekliyoruz."

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
saglıkçılar
saglıkçılar - 1 hafta Önce

hsk ya şikayet et bakanlık avukatlarına ulaş kardeşim

sağlıkçı3207
sağlıkçı3207 @saglıkçılar - 1 hafta Önce

İŞİN KARDEŞ

TÜKENMİŞ HEMŞİRE
TÜKENMİŞ HEMŞİRE - 1 hafta Önce

Tebrik ediyorum bu kararı verenleri...Şu süreçte sağlıkçının yıpranmışlığı yetmiyormuş gibi birde böyle vurunki ölsün sağlıkçılar...Rahatlayıp veterinere gidersiniz artık..Söyleyecek yazacak çok şey varda kime..Şu mübarek günlerde Allaha havale artık. İlahi adalet tecelli etsin inşAllah.

SIRADAKİ HABER