Sağlıkçının Nöbet Değişim Saati 24:00

Sağlıkçının Nöbet Değişim Saati 24:00

 Sağlık-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı Abdülkadir Yabir, “Daha önce çalışanlara mobing yaptığı için sendika olarak sağlık müdürlüğüne hakkında şikayette bulunduğumuz Suruç devlet Hastanesi başhekimi çalışanlar üzerindeki baskıyı farklı bir boyutta taşıdı. Acil röntgen için iki personelin olması gerektiği, hastane taşındığı günden itibaren dile getirilmekteydi Bir türlü sesimize kulak verilmedi. Nöbetçi arkadaşlar yemek ve lavabo ihtiyaçlarını gidereceği vakitlerde acil röntgende personel olmadığı için hasta yakınları tarafından sözlü hakaret ve fiziksel şiddete gidecek kadar büyük sorunlar yaşıyor. Son olarak arkadaşlar ihtiyaçlarını gidereceği zamanlar röntgen kapısına ‘yemeğe gidiyorum’ veya ‘lavaboya gidiyorum’ diye kağıt asmaya başladılar. Çünkü hasta ve hasta yakınları haklı olarak bu personel nerde burası acil diyerek soru soruyorlar. Bunu gören başhekim röntgen teknisyen odasına gelerek ‘siz terbiyesizsiniz..insan olun..’ tarzı hakaretler edip gitmiştir. Bunun için 14 kişinin ayrı ayrı bunu dile getiren yani personelin ihtiyaçlarını giderdiği yemek ve lavabo zamanlarında sorumluluğun kime ait olduğuna dair dilekçeleri aylar önce idareye verilmesine karşın dilekçelere herhangi bir cevap resmi olarak verilmemiştir” dedi.

Yabir, "Ocak ayın nöbet listesini dün gece yarısında değiştirerek çalışanların gece saat 24.00’da nöbet değişimi yapmasına karar vermiş. Gece yarısı nöbette gelecek ve nöbette çıkacak arkadaşlara servis aracı tahsis edilmemiştir. Nöbete gelen ve çıkacak olan arkadaşların güvenliğinin sorumlusu kim olacak? " diye konuştu.

BAŞHEKİM: KURALLARA GÖRE HAREKET EDİYORUZ

Nöbet değişimlerin gece saat 24.00’a alındığı bilgisinin doğru olduğunu belirten Hastane Başhekimi Necmi Eşiyok, bu durumu, idarenin tasarrufu olarak yorumladı. Keyfi olarak bir değişiklik yapmadığını ifade eden Eşiyok, "kesinlikle kimseye hakaret etmedim. Acil röntgende tek kişinin çalışmasına gelince de Ceylanpınar’da Viranşehir’de ve Birecik’te de aynı durum var. Kesinlikle egomu tatmin etmek için yaptırım uygulamıyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2020, 09:11

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Radyoloji teknikeri
Radyoloji teknikeri - 10 ay Önce

Hakaret ve sürgünle tehdit etmiş
Meslektaşlarımın bu Hakaret ve sürgün hakkında dilekçeler tutup mahkemeye başvurmaları gerekir. Bütün sağlık çalışanları bir olması gerekli.

Musa
Musa - 10 ay Önce

Gece nöbet değişşmş mobbing değilde nedir

hakan
hakan - 10 ay Önce

yalancinin

nick-mesajuyumu
nick-mesajuyumu - 10 ay Önce

gerçekten eşi yokmuş :D

Seda
Seda - 10 ay Önce

Ego tatmin ediyordur bence güzel bi yöntem ????????

ahmet
ahmet - 10 ay Önce

onu siz getirmedinizmi konyadada sendika idareye mobing uygulatıyor ona ne diyeceksiniz al birinizi vur ötekine hepiniz aynı boksunuz

SELİMCAN
SELİMCAN - 10 ay Önce

BENCE BURADA LAVOBALARA,TUVALET KAĞIDI YERİNE ZIMPARA KAĞIDI KOYSUNLAR,BAK O ZAMAN,ZIRT PIRT GİDİYORLAR MI. SAYGILARIMLA.

ATT
ATT @SELİMCAN - 10 ay Önce

selimcan aynen sana katılıyorum.

Radyoloji teknikeri
Radyoloji teknikeri @SELİMCAN - 10 ay Önce

SELİMCAN arkadaş atalarımız diyorki müslümanın fikri neyse zikri odur. Sen zımpara yaptığın için o boy ve kilo almış olmayasın ???????????? :):)

Sağlık personeli
Sağlık personeli - 10 ay Önce

Suruç devlet hastanesi başhekimi liyakatten uzak liyakatsiz vasıfsız sadece il sağlık müdürü ile aynı derneğe üye diye göreve getirilmiş biri. Kendisine yakışanı yapıyor ama unutmasın ki Allah’ın da bir hesabı var gün olur devran döner elbet.


SIRADAKİ HABER