Sağlıkçılara Yanlışlıkla Ceza Yazılmış! Sorun Çözüldü

Sağlıkçılara Yanlışlıkla Ceza Yazılmış! Sorun Çözüldü
Türk Sağlık Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, tam kapanmanın ilk gününde, muafiyet konusunda aksaklıkların yaşandığını ve birçok sağlık çalışanına ceza yazıldığını iddia etti.

Türk Sağlık Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, tam kapanma sürecinin ilk gününde, uygulama noktalarından geçen sağlık çalışanlarının kurum kartlarının kabul edilmediğini ve bu nedenle birçok personele ceza uygulandığını öne sürdü.

ÇOK ÜZÜLDÜK

Sağlık çalışanlarından görev belgesi istendiğini kaydeden Çakmak, Böyle bir ortamda sağlık çalışanlarımıza, genelge olmasına rağmen ceza yazıldığına dair şikayetler aldım. Pandemi döneminde Samsun Emniyeti’nin sağlık çalışanlarına gösterdiği bir samimiyet vardı ve biz bunu görüyorduk. Bu süreçte yazılan cezaları kınıyorum. Emin olun hiç bir sağlık çalışanı arkadaşımız, bazıları gibi dışarı çıkmak için yer aramıyor. Böyle bir uygulamaya maruz kalmak bizi çok üzdü. Yapılan uygulamayı kesinlikle doğru bulmuyorum. Bununla ilgili bir açıklama yapılmasını rica ediyorum” dedi.

YANLIŞTAN DÖNÜLDÜ

Yaşanan karmaşanın ardından sağlık çalışanlarına İl Sağlık Müdürlüğü’nden “İl Müdürümüzün Valilik ve Emniyetle yaptığı görüşmeler sonucu, İlgili genelgeler açık ve net olduğundan Kapanma döneminde Personelimize herhangi bir görev belgesi düzenlenmeyecektir. Personel kimlik kartı yeterlidir. Bilgilerinize sunar, hayırlı çalışmalar dilerim” ifadelerinin yer aldığı mesaj gönderilerek, yanlıştan dönüldüğü öğrenildi.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Haber: Merve İLHAN-Samsun Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2021, 12:03

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
DAM66
DAM66 - 6 gün Önce

TEŞEKKÜRLER BAŞKAN SENİN GİBİ DİĞER SENDİKA BAŞKANLARI DA SAĞLIK PERSONELLERİNİN SORUNLARI İLE İLGİLENSELER. ONLARIN DERDİ ZORLA SENDİKAYA ÜYE NASIL YAPARIM....

ali
ali - 6 gün Önce

doğrusuda bu

Doğru olan
Doğru olan - 6 gün Önce

Sen önce kendi kadın kolları başkanı na bak bakalım nerelerde geziyor normalde sadece işe gelmesi gerekirken...

SIRADAKİ HABER