Sağlıkçılara Ankara’da 5 Yıldızlı Otel Tahsis Edildi

Sağlıkçılara Ankara’da 5 Yıldızlı Otel Tahsis Edildi

Otomotiv, demir çelik ve beyaz eşyayı kapsayan metal sektöründe örgütlü bulunan TÜRK-İŞ'e bağlı Türk Metal Sendikası'ndan sağlık emekçilerine büyük bir jest geldi. Sendika, ailelerine virüs bulaştırmamak için evlerine gidemeyen sağlık çalışanlarına, Ankara’daki 5 yıldızlı otelini tahsis etti.

TÜRK-İŞ Genel Sekreteri ve Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak, twitter hesabından yaptığı açıklamada, şöyle dedi:

“Gecesini gündüzüne katarak milletimizin gerek salgından korunması, gerekse tedavisi sürecinde canını hiçe sayarak mücadele eden sağlık çalışanlarımıza, verdikleri bu mücadelede destek olalım istedik. Ankara Söğütözü’ndeki Down Town Büyük Anadolu otelimizi bu mücadele boyunca tamamen sağlık çalışanlarımıza tahsis ediyoruz. Türk Metal Sendikası olarak üyelerimizin olduğu kadar, ülkemiz için verdikleri bu mücadelede sağlık çalışanlarımızın da yanında olacağız.”

Koronavirüsle mücadele eden sağlık çalışanları, evdeki aile fertlerine virüs bulaştırma korkusu nedeniyle evlerine gitmekten korktuklarını belirtiyorlardı.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2020, 00:47

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sağlık mem
Sağlık mem - 2 hafta Önce

Varolun bu millet sizi unutmayacak.

hemşire
hemşire - 2 hafta Önce

helal olsun. helal..utanın sayın bakan..

Bu dönem, birbirimizi daha fazla anlama dönemi
Bu dönem, birbirimizi daha fazla anlama dönemi @hemşire - 1 hafta Önce

Böyle zor günlerde elbetteki bazı şeyler kafamıza takılacak. Elbette ki daha fazla canımızı sıkacak.

Bu da gayet normal. Hemşire Hanım, içinde bulunduğu koşullara göre çok haklı.

Hemşire Hanıma kızmak yerine empati kurmanızı öneririm.

Bakanlık ve İl Sağlık Müdürlüğü de bunu öngörmemis ama düzeltmiş. Ne güzel.

Onları da tebrik ediyorum.

GERÇEK SAĞLIKÇI
GERÇEK SAĞLIKÇI @hemşire - 2 hafta Önce

ankara sağlık müdürlüğünün ve bakanlığın talebi ile gerçekleşmiştir

hemşireye cevap
hemşireye cevap - 2 hafta Önce

Sen hemşire değilsin çünkü bakanın yaptıklarına karşılık utanın diyemezsin. Eğer gerçek hemşireysen seni ihbar ediyorum bulsunlar ve yaptığının bedelini öde

Hemsire
Hemsire @hemşireye cevap - 2 hafta Önce

Tabiki millete hizmet ediyoruz ve riskinizi kazanıyoruz. Mesleğinizi bilmiyorum. Hemşirelerin verilmeyen haklarını .size burda bahsetmicem. Her ortada kalan görevin hemsirye yaptirildigindanda bahsetmicem. Seni ve senin gibileri Allah'a havale ediyorum.bizim verilmeyen haklarımiz için sanki bir iyileştirme yapmış gibi yıllardır verilmeyen ek ödemenin şimdi tavandan verilmesi(yalnız üç aaylığına) gibi. Sözleşmeli hemsirenin fazla mesaisinden para lazım olduğu zaman %14 kesinti gibi. Vesaire.ordan konuşması kolay..ben Allah'a güveniyorum ve ona havale ediyorum.

Hemşireye 2. Cevap
Hemşireye 2. Cevap @hemşireye cevap - 2 hafta Önce

Sayın hemşire hanım,

Günlerdir uğraşan, millet için çalışan bir bakanın emri ve ankara il sağlık müdürlüğünün ricasıyla yapılan hizmete "utanın" diyeceksiniz lakin sizden toplanan paralarla açılmış otelini günler sonra rica minnet açanlara "helal olsun" demek büyük çelişki !!! Rızkım dediğiniz hakkı da yine millete hizmet için alıyorsunuz. Şükretmeyi, sabretmeyi ve zor günlerimizde acılara gögüs germeyi bilmiyorsanız istifa edip takdiri HÜDA'dan bekleyin lütfen.

Hemsire
Hemsire @hemşireye cevap - 2 hafta Önce

Ben hemsireyim. Ben şimdi buraya bu yazdığımı duzeltmek için girmiştim.cunku bugün öğrendim ki bazı misafirhaneler ücretsiz tahsis edilmis saglikcilara. Dedimiki geçen gün böyle yazdım şimdi hakkına girmiş olmayayım hatamı duzeltiyim teşekkür edeyim diye. Baktım bana cevap yazmışsınız.bakana utanın yazamazmisim.eger bakan benim canımı hiçe sayarsa colugumun çocuğumun ailemin hayatını dusunmezse kalacak yerimi dusunmezse burda canımızı ortaya koyan biz hemşireler de bizden sorumlu olan bakana bakın burda bir sendika bizi düşünmüş siz dusunmemissiniz. bunu en önce düşünmesi gereken siz olmalisiniz. Utanın diyebilmeliyim. Nevar yani.bunda.. ve benim rızkını sayın bakan değil Allah veriyor. Buyurun naaprsaniz yapin

mehmet
mehmet @hemşireye cevap - 2 hafta Önce

ben de arkadssin dedigine katilmiyorum gercekten sayin bakani seviyorum iyi bi surec yonetiyor. ama senin gibileri de anlamiyorum sanki adam oldurmus gibi konusuyosun ihbar ette bedeli neyse odesin bari durma :) issizsiniz gercekten.

SAĞLIKÇI
SAĞLIKÇI - 2 hafta Önce

ankarada böyle bir yer vardı da niye toplantılarınızı antalya bodrum gibi yerlerde yapdınız.

dr who
dr who - 2 hafta Önce

herseyi anladık da sendika niye otel satın almış kimse sorgulamyo

T akbulut
T akbulut - 2 hafta Önce

İşte vatanseverlik budur diğer iller ne olacak bursa istanbul gibi hastanede çalışıyoruz 2 günde 1 nöbet eve gidiyoruz bu dönemde en az 3 ay kadar eve gitmememiz lazım

ANKARA
ANKARA - 2 hafta Önce

Senikasızım imkan olsa da sizin sendikaya geçebilsem. Teşekkürler

memur06
memur06 - 2 hafta Önce

Yetkili sendika kayip.saglikciya metal sendikasi sahip cikiyor helal olsun


SIRADAKİ HABER