Sağlık yöneticileri gece mesaisinde

Sağlık yöneticileri gece mesaisinde

Karaman-Dünyayı ve Ülkemizi etkisi altına almış olan Covıd19 diğer ismiyle Koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında İl Hıfzıssıhha Kurulunun 16 Haziran 2020 tarih ve 48 Nolu kararı ile Karaman İli genelinde maske takma zorunluluğu getirilmiş ve kamuoyuna duyurulmuştu. Bu kapsamda maske takma zorunluluğu olan il genelinde İl Sağlık Müdür Vekili Dr. Musa Şahin ve İl Sağlık Müdürlüğü yöneticileri ile Emniyet Personeli katılımıyla maske takmayanlara yönelik denetim gerçekleştirildi. İlin en işlek caddelerinde gerçekleştirilen denetim esnasında maske takma kuralına uymayan vatandaşlara İl Hıfzıssıhha Kurulu kararına istinaden yaptırım yapılmak üzere tutanak tutuldu. Vatandaşlar ve işletmeler sosyal mesafe ve maske takma konusunda uyarıldı ve bilgilendirildi.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2020, 12:22

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
tarzan rıfkı
tarzan rıfkı - 1 hafta Önce

hakkari sağlık müdürü ve ekibi de pandeminin başladığı ilk günden bu yana mevki makam denetimindeler. Makam odalarındaki koltuklara yapışmışlar, kalkarsak başkası o makamlara oturacak korkusuyla yaşıyorlar. Allah sonlarını hayır etsin.

Şakir
Şakir @tarzan rıfkı - 4 gün Önce

Korkunun ecele faydası yok, istedikleri kadar koltuğa yapışsınlar, son rütuşlar verildi, yeni müdür ataması büyük bir olasılıkla bayram sonrası haftada olacak ve herkes hakketiğini yaşayacak. Van kadrolarınız geri geliyor onlara yer açın ama yerinizde olsam safları sıklaştırırım ve asla araya almam. Çünkü hakketmiyorlar ve düzeninizi bozacaklar.

SIRADAKİ HABER