Sağlık turizminde 10 bin elemana ihtiyaç var

Pandemi öncesinde 3 milyar dolarlık ekonomik hacme ulaşan, salgın döneminde de son 10 yılda kazandığı ivmeyi devam ettirmek adına var gücüyle çalışan sağlık turizmi sektörü, destek eleman açığına çare arıyor.

Sağlık turizminde 10 bin elemana ihtiyaç var

Alanya'da düzenlenen Sağlık Turizmi Eğitimi Çalıştayında konuşan Türk Sağlık Turizmi Derneği (TÜSATDER) Başkanı Dr. Servet Terziler "Türkiye'de günde ortalama 2 bin saç ekimi işlemi yapılıyor. Her vaka başına bir destek eleman olması gerektiğini düşünüyorum. Bu alanda en az 10-15 bin eleman açığımız var. Çalıştay raporumuzu YÖK'e sunacağız. İki yıllık eğitim programları ile sağlık alanında temel bilgilere sahip nitelikli destek elemanlar yetiştirilmesi hem ülkemizin hem de sektörümüzün önünü açar" dedi.


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

Dr. Terziler, saç ekimi ve saç tedavileri alanındaki son gelişmeleri de paylaştı: Saç ekimine bakıldığı zaman ön plana çıkan ülkeler arasında İtalya, İspanya, İngiltere, Almanya, Hollanda gibi ülkelerde Türkiye ön planda.

Estetik cerrahiye bakıldığı zaman yine kıta Avrupa'sından Hollanda, Almanya, İngiltere, Fransa'nın yanında kuzey ülkelerinden Norveç, İsveç, Danimarka gibi ülkelerden çok fazla akımlar aldık. Romanya'dan da güzel akımlar gelmeye devam ediyor. Aynı şekilde Amerika ve Kanada gibi okyanus ötesinden de gelenler var. Geçen yıl Japonya'dan ve Hindistan'dan yoğun talepler alıyorduk ancak Covis-19, Asya'nın akımını oldukça azalttı.(Türkiye)

Ceren YILDIZ


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cem
Cem - 1 hafta Önce

Sağlık turizminde dünyada sayılı ülkeler arasındayız. Bir çok sektörden daha fazla ülkeye katkısı olmaya başladı demekki sabah akşam yorum yazanlar dışında işini hakkıyla yapan ve bu pastadan payını alanlarda var. Kazancınız bol olsun. Her türlü teşvik edilmesi gereken bir sektör

DADAŞ
DADAŞ - 1 hafta Önce

BİR ARKADAŞIMIZ ÖĞRENMEK İSTESE ONA ÖĞRETMİYORLAR, BUNDAN HABERİNİZ VARMI...
ADAM KORKYUORKİ O,BAŞKASI ÖĞRENİRSE BENİM HAVAM SÖNER...

SIRADAKİ HABER