Sağlık Sen Başkanı Arayıcı :Yapılan Zamlarla Memurun Alım Gücü Düştü

Sağlık-Sen Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Ali Arayıcı, elektrik, doğalgaz ve LPG'ye yapılan zamlarla memurların alım gücünün iyice zayıfladığını söyledi.

Sağlık Sen Başkanı Arayıcı :Yapılan Zamlarla Memurun Alım Gücü Düştü

Sağlık-Sen Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Ali Arayıcı, elektrik, doğalgaz ve LPG'ye yapılan zamlarla memurların alım gücünün iyice zayıfladığını söyledi. Arayıcı, Memurun enflasyona ezdirilmemesi gerektiğini vurguladı.

Maaşlara yapılan yüzde 3 oranındaki zammın, birkaç katının zamlarla kaybedildiğini belirten Sağlık-Sen Şube Başkanı Arayıcı, "Memur maaşlarına yüzde 3 gibi komik zamlar yapılırken, elektriğe tek kalemde yüzde 15, doğalgaza konutta yüzde 12, sanayide yüzde 20, LPG'ye 60 kuruş zam geldi. Maaşımıza yapılan zamların erimesi bir tarafa eksiye geçtik. Alım gücümüz iyice zayıfladı" dedi.

"Alkış çok, emeğin karşılığı yok"

Kamu çalışanlarının enflasyona ezdirildiğini ifade eden Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Sağlık-Sen Gaziantep Şube Başkanı Arayıcı, "Sağlık çalışanları olarak pandemi sürecinde çok alkış aldık. Ancak, bir taraftan alkış alırken ve kahramanlık destanı yazarken diğer taraftan da gün geçtikçe yoksullaştık. Alım gücü sürekli düşerken, elektrik, doğalgaz, akaryakıt ve temel tüketim maddelerine gelen zamlardan dolayı kamu çalışanları her geçen gün fakirleşmektedir. Biz sağlık çalışanları ve diğer memurlar olarak, milletimize hizmet etmekten onur duyuyoruz. Ancak, büyüyen ekonomiden bahsediliyor. Ekonomi büyüyorsa biz de bu büyümeden payımızı istiyoruz. Alın terimizin karşılığını istiyoruz. Alım gücümüzün düşmesini değil büyümesini bekliyoruz" şeklinde konuştu.

"Enflasyon oranında artış ve seyyanen zam"

Arayıcı, "Sağlık çalışanları başta olmak üzere, Memur-Sen camiası olarak önümüzdeki günlerde gerçekleşecek toplu sözleşmelerde hükümetin cömert bir yaklaşımla memurları enflasyona ezdirmemesini bekliyoruz. Sağlık çalışanları olarak, döner sermaye sistemi tıkandı. Döner sermaye gelirleri sağlık çalışanlarının büyük bir kısmı için bitti. Sağlık çalışanlarının tamamını kapsayacak adil bir döner sermaye sisteminin yanında, enflasyonun üzerinde zam oranı ve son yıllarda iyice artan kayıplarımızın karşılanması için de seyyanen zam talep ediyoruz. Sağlık çalışanlarının gelir kaybının önlenmesi için toplu sözleşmede yüzde 15-20 arası zam bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

"Vergi dilimi oranları yeniden düzenlenmeli"


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Arayıcı, "Diğer taraftan her yılsonu yaklaşırken sağlık çalışanları vergi dilimi nedeniyle ayrı bir haksızlıkla karşı karşıya kalmaktadır. Şöyle ki, vergi diliminin artması dolayısıyla sağlık çalışanlarının yılın ikinci yarısından itibaren maaşlarındaki vergi kesintisi artmakta ve maaşları ciddi oranda düşmektedir. Bir memurun Ocak ayında aldığı maaş ile Aralık ayındaki maaşı arasında önemli bir farkın olması kabul edilir bir durum değildir. Hükümetin vergi dilimi oranlarını memurların mağduriyetini önleyecek şekilde yeniden düzenlemesi gerekmektedir" diye konuştu. 

kaynak: İhlas Haber Ajansı

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Suna
Suna - 1 ay Önce

HADİ ORADAN UTANMADAN BİR DE KONUŞUYORLAR.MASA BAŞINDA SATAN KİM MEMURU BU HALE DÜŞÜREN KİM YALANCI SAHTEKAR LAR...

muhalif
muhalif - 1 ay Önce

MİLLETİ APTAL YERİNE KOYMAYIN.. 3+3 E BİZ Mİ İMZA ATTIK DA DERT YANIYOSUN. İMZAYI ATARKEN DÜŞÜNECEKSİN SARI SENDİKALI

sağlık memuru
sağlık memuru - 1 ay Önce

malesef bunu üyelerde söylüyor..şube başkanlarıda memur maaşı kadar maaş alsın . masraflar sendikadan karşılanmakta.

2351 VHKİ SINAV KAZANIĞINDA NEDEN ATANMASINI TALEP ETMEDİN SAYIN DURMUŞ
2351 VHKİ SINAV KAZANIĞINDA NEDEN ATANMASINI TALEP ETMEDİN SAYIN DURMUŞ - 1 ay Önce

KAMUSEN , MEMURSEN ORTAK ÇALIŞMASI DİLEĞİ . ÜNİVERSİTE MEZUNU EK GÖSTERGESİ OLAMAYAN YHS PERSONELİ DE İCRAAT BEKLİYOR . TÜM YHS ÇALIŞANLARINA EĞİTİM DURUMLARINA UYGUN G.İ.H. KADROSU VERİLMESİNİ BEKLİYORUZ.YETER YANDAŞLARINIZI MÜDÜR YAPIP KUL HAKKI YEDİĞİNİZ.ALLAH SORSUN 2351 VHKİ SINAVLA KAZANDIĞI KADROSUNA ATANMIYOR.YANDAŞLARINIZI MÜDÜR YAPIP BİZLERE ZULM ETTİRİYORSUNUZ.

Adil
Adil - 1 ay Önce

Essahtanmı diyorsin.

Mehmet
Mehmet - 1 ay Önce

MEMLEKETİN İÇİNE ETTİNİZ.AL BİR ARTİST DAHA BİZİ BU DURUMA DÜŞÜREN SENİN SENDİKAN YALANCI ADAM. ŞİMDİ NEYİ ANLATIYOR SUZ

T akbulut
T akbulut - 1 ay Önce

Za.lar geri alınsın makul zam yspildin elektrik ne oldu da yüzde 15 d gaz hani 500 milyar metreküp bulduk yapmayın zaten en çok kullanılan bunlar indirim yerine zam olmamalı tedas genrl müdüründen alda tüm genrl müdürlerin maaslari yüzde 20 dussun ne ya piyonlar zam dan başka belki devletimiz kararını tekrar düşünürse zamlar geri alınır

adalet adalet
adalet adalet - 4 hafta Önce

malesef yüzde 3 devam edilie

SIRADAKİ HABER