Sağlık Müdürü devreye girdi

Nazilli Devlet Hastanesi’nde hemşirelere yönelik saldırıyla ilgili Aydın Sağlık Müdürlüğü suç duyurusunda bulundu. Aydın Sağlık Müdürü Açıkgöz, şiddete asla taviz vermeyeceklerini bildirdi.

Sağlık Müdürü devreye girdi

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesi için çıkarılan yeni yasa 12 Mayıs 2022 gecesi Meclis’ten geçti. Yeni düzenlemeye göre, 'düzgün' görünüm iyi hal indirimi sayılmaktan çıktı. Ancak sağlıkçılara yönelik saldırılar hala sürüyor. Saldırılardan Nazilli Devlet Hastanesi’nde görevli iki hemşire de nasibini aldı.

Hastanede görevli ebe hemşire Özlem Ayşe T. ile Canan Ö, çocuklarından kan aldırmak isteyen Emrullah E. ve Naz Elif E’nin saldırısına maruz kaldı. Hemşireler doktor odasına kaçarak canlarını zor kurtardı.

İki hemşire el yazısıyla saldırıyı anlattı, güvenlik görevlileri de zabıt tuttu, savcılığa suç duyurusunda bulunuldu.

Başhekim Necati Akkaya’dan saldırıya yönelik bir açıklama gelmeyince devreye Aydın İl Sağlık Müdürlüğü girerek hemşirelere sahip çıktı.

Aydın İl Sağlık Müdürü Osman Açıkgöz, sağlıkta şiddete asla taviz vermeyeceklerini belirterek soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Açıkgöz, “Olay artık yargıya intikal etmiş durumda. Personelimizin şikayet dilekçesi, darp raporları ve görgü tanıklarının ifadeleriyle birlikte savcılığa teslim edildi. Dava süreci başlayacak ve biz bu davanın sonuna kadar takipçisi olacağız” dedi.(Manşet Aydın)

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
bir kişi
bir kişi - 1 hafta Önce

sayın müdürüm helal olsun.. o başhekimide görevden alsaydınız şahaser bir yönetim sergilerdiniz...

SIRADAKİ HABER