Sağlık Müdürlüğü neden kantin fiyatlarını denetlemiyor

Sağlık Müdürlüğü neden kantin fiyatlarını denetlemiyor

Çorum’un en büyük devlet hastanesi konumunda bulunan ve günde üç binden fazla hastanın muayene edildiği, Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin kantini fahiş fiyatları ile dikkat çekiyor. Hastane kantininde meyve suyu, bisküvi ve poğaça fiyatları adeta el yakıyor. Alışveriş sonrası kantin kasasına ödedikleri yüksek ücretler karşısında çaresiz kalan vatandaşlar, mecburen satın aldıklarını belirterek, İl Sağlık Müdürlüğü’ne şikayette bulunmaya başladı.

Hastanelerin kamu kurumu olduğuna dikkat çeken vatandaşlar, “Hasta için buradayız. Refakatçi oluyoruz. Onların bir ihtiyacı olur yada öğleden sonraya kalan tahlillerimiz için alışveriş yapmak zorunda kalıyoruz. Raflardaki fiyatların yüksekliğini görünce şaşırıyoruz. Mecburen almak zorundayız ancak hakkından fazla ödüyoruz. Vatandaşın cebini zorlayan fiyatlar. Market fiyatlarını biliyoruz. Kantini işleten firma sahibine hastane yönetimi neden sesini çıkarmıyor. Sağlık Müdürlüğü neden kantin fiyatlarını denetlemiyor. Standart bir fiyat olması lazım” diye konuştular.(//www.corumtime.com)

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
by
by - 7 ay Önce

hastane yöneticiler.inde liyakat yokki.hep sözleşmeli bi gün çekip gidecek.ben yaptım oldu bitti.sistem böyle. herkes çıkar peşinde..denetlemek kimin işine gelir..

SIRADAKİ HABER