Sağlık Müdürlüğü Çalışanları Zimmetten Hakim Karşısında

Sağlık Müdürlüğü Çalışanları Zimmetten Hakim Karşısında

ERZURUM - 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Adem Kanar, Fatih Okci, İsrafil Atar, tutuksuz sanık Ahmet Aydınlı, Orhan Polat, Yusuf Turan ve Abdusselam Atar, sanık avukatları ile İl Sağlık Müdürlüğü avukatı Hilal Karagöz katıldı.
vukat Karagöz, dosyaya sunulan bilirkişi raporunda zararın söz konusu tarihten itibaren faiziyle birlikte hesaplanıp giderilmesi gerekirken tam hesaplanmadığını ve zararın tam giderilmediğini bildirerek raporu kabul etmedikleri için yenilenmesini talep etti.

Sanık Aydınlı, kurumun zararını borç alarak giderdiklerini bildirerek, "Aldığım borçları ödeyebilmem için mal varlıklarıma konulan tedbirlerin kaldırılmasını ve tahliyeme karar verilmesini talep ediyorum." dedi.

Sanık Okci, hakkında soruşturma olmadan savcıya gidip olanları anlattıklarını belirterek, "Kendi yaptığım işlerden dolayı sorumluyum. Kuruma ya da devlete çalışırken bunu hırsızlık amaçlı yapmadım. Çok pişmanım, sahtekar değilim. Zararın giderilmesi için gerekeni yapacağım." ifadelerini kullandı.

Bilirkişi raporunun yenilenmesi talebini reddeden mahkeme heyeti, tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına ve cumhuriyet savcısının esas hakkındaki mütalaasını hazırlayabilmesi amacıyla dosyanın savcılığa gönderilmesine karar verdi.

İddianamede, sanıkların "zincirleme şekilde resmi belgede sahtecilik" ve "zimmet" suçlarından 15 yıl 6 aydan 39 yıl 6 aya kadar hapisle cezalandırılmaları talep ediliyor.

Sercan Yılmaz

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mersin
Mersin - 8 ay Önce

Eğerki herkesce dillenen dedikodular doğruysa hazirandan sonra vah ki vah

PROFESYONEL YÖNETİMİN GÖZÜNDEN KAÇMIŞTIR
PROFESYONEL YÖNETİMİN GÖZÜNDEN KAÇMIŞTIR @Mersin - 8 ay Önce

ERZURUMDA DA BÖYLE ŞEYLER OLSUN. HAYRET Kİ NE HAYRET.

Bayburtlu
Bayburtlu @Mersin - 8 ay Önce

Bayburt denetlensin

Yılmaz
Yılmaz - 8 ay Önce

Vayy be korkusuz ve bize bişey olmaz diyen sahtekarlar okuyormu acaba

SELİMCAN
SELİMCAN - 8 ay Önce

BU HABERİN DOĞRU OLMAMASINI VE SUÇSUZ OLMALARINI DİLİYORUM.SAYGILARIMLA.

33s
33s - 8 ay Önce

Ooo..., desenize hazirandan sonra Bi çok il de balonlar patlayacak

Tulivalin dimtedinloo lele le anted inim diyt
Tulivalin dimtedinloo lele le anted inim diyt - 8 ay Önce

Yazıklar olsun adamlara bak zarar neyse karsilayacaklarmis yoksa başka siz devleti böyle usulsüz ce dolandirirken hicmı vicdanı sizlamadi cezalarını çeksinler bur daha bu haberleri okuyanlarda durumun pisliğini anlayıp bir daha böyle şeyler yapmasinlar

SIRADAKİ HABER