Sağlık Memuru, Hemşireyi Taciz Etti İddiası

Cumhuriyet'de yer alan haberde Bakırçay Üniversitesi Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevli Hemşire K.G., hastanede görevli sağlık memuru İ.T. tarafından tacize uğradığını öne sürdü ve olayla ilgili soruşturma başlatıldığı yer aldı.

Sağlık Memuru, Hemşireyi Taciz Etti İddiası

11 Eylül günü dış şirket hemşiresi olarak Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli olan K.G., tacize yaşadığını öne sürdü.

Bilim ve Sağlık Haber Ajansı'na (BSHA) konuşan hemşire, “Bu kişiyle mesai arkadaşıyız. Benimle bir şey konuşmak istediğini söyleyip genel cerrahi doktor odasına çağırdı. Bir süre konuştuktan sonra kapının önüne geçerek kapıyı tuttu ve beni taciz etti. Sonrasında bana, ‘Sen benim kızım değil misin, ne var ki’ dedi" ifadelerini kullandı. Bu olayın ardından görevli erkeğin tacizlerini sürdürdüğünü ifade eden hemşire, “Bu kişinin ceza alması için sonuna kadar mücadele edeceğim. Daha önce bu kişi tanıdığım arkadaşlarıma da benzer tacizlerde bulunmuş” diye konuştu.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Konuyu hemen hastane idaresine bildirdiğini, Çiğli Kadın Şiddet Merkezi’ne gidip ifade verdiğini anlatan G, “Bu kişinin ceza alması için sonuna kadar mücadele edeceğim. Daha önce bu kişi tanıdığım arkadaşlarıma da benzer tacizlerde bulunmuş” diye konuştu.

HASTANE YÖNETİMİ : “SORUŞTURMA AÇILDI”


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Konuyla ilgili açıklama yapan hastane yönetimi, taciz iddiasından haberleri olduklarını belirterek, “Soruşturma açıldı. İzmir İl Sağlık Müdürlüğüne de bilgi verdik” şeklinde konuştu.

SERBEST BIRAKILDI

Öte yandan tacizde bulunduğu öne sürülen şahsın, “Delil yetersizliği nedeniyle” serbest bırakıldığı öğrenildi.

Kaynak:Cumhuriyet-https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/hastanede-hemsireyi-taciz-ettigi-iddia-edilen-erkek-sen-benim-kizim-degil-misin-1868140

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
SM
SM - 2 hafta Önce

Yazık kim kime 18 ay borçlu kalır.
Sağlık ıyı yönetilmoyooor

ramazan
ramazan - 2 hafta Önce

böyle sapıklar çok arkasında ki güçlere güveniyorlar ne hale geldik torpilli ahlaksız..

SIRADAKİ HABER