Sağlık Çalışanlarının Yıllık İzinleri İptaline Sendikadan Tepki

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde sağlık çalışanlarının yıllık izinlerinin iptal edildiği, izinde olan sağlık personelinin de göreve çağrıldı bildirildi. SES Antalya Şubesi'nden yapılan açıklamada, "Konuya dair görüştüğümüz hastane çalışanları izinlerin iptalinin gerekçesi olarak Hastane sorumlularının Sağlık Bakanlığını işaret ettiklerini söylüyor" ifadeleri kullanıldı.

Sağlık Çalışanlarının Yıllık İzinleri İptaline Sendikadan Tepki

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde sağlık çalışanlarının yıllık izinlerinin iptal edildiği, izinde olan sağlık personelinin de göreve çağrıldığı bildirildi. İzinlerin iptal edilmesine ilişkin herhangi bir gerekçe gösterilmediği belirtildi.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde sağlık çalışanlarına mesaj atılarak yıllık izinlerinin iptal edildiği bildirildi. İzindeki personelin de göreve dönmesi istendi.

Konuya dair sosyal medya hesabından açıklama yapan Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Antalya Şubesi, “Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde sağlık emekçilerinin yıllık izinlerinin iptal edildiği, izindeki personelinde göreve çağrıldığı belirtiliyor. Hiçbir gerekçe göstermeden sağlık emekçilerinin izin hakkının gasp edilmesi kabul edilemez. Bu keyfi uygulamadan derhal vazgeçilmelidir” ifadelerini kullandı.

Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: "Konuya dair görüştüğümüz hastane çalışanları izinlerin iptalinin gerekçesi olarak Hastane sorumlularının Sağlık Bakanlığını işaret ettiklerini söylüyor. Çalışanlar ücret artışı dediğimizde biz bakanlığa bağlı değiliz diyen hastane yönetimi izin iptallerinde bakanlığı işaret ediyor diyerek duruma tepki gösterdiler."


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2021, 02:58

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER