Sağlık çalışanlarının hepsi kırgın ve sitem dolu…

Sağlık çalışanlarının hepsi kırgın ve sitem dolu…

Hiç öyle, “Temcid pilavı…” gibi havalara girmeyin…

Hekimler ve sağlık çalışanlarının hepsi kırgın ve sitem dolu…

Aylardır güzel bir haber bekliyorlar ama…

Evet evet…

Aralık ayında hekimlerin özlük haklarını içeren ve daha sonra “Tüm sağlık çalışanlarını kapsayacak” gerekçesiyle geri çekilen yasa tasarısından yine söz ediyoruz…


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

“Müjdeli!” söylemler çok ancak yürürlüğe giren yeni bir düzenleme henüz yok…

***

Aile Hekimleri Federasyonu Başkanı Dr. Kemal Noyan, Sağlık Bakanlığı ile iletişimi güçlü tutmaya çalıştıklarını ve sorunları dosya halinde yetkililere sunduklarını söyledi.

“Sorunlarımıza merhem olacak bir iyileştirme ne yazık ki yok!” diyen Başkan Noyan, “Ciddiye alınmadığımızı hissediyoruz ve bu bizi üzüyor” diyor.

“Sağlık sisteminde yer alan çalışanlara müjdeler vererek değil, düzenleme yapıldıktan sonra kutlamalara muhtacız…” ifadelerini kullanan Noyan, hekimlerin moral ve motivasyonunun her geçen gün kötüye doğru gittiğini savundu.

***

İş güvencesi olmayan bir meslek grubunun kaybedecek bir şeyi olmadığını da belirten Noyan şöyle konuştu:

“Aile Hekimliği Sözleşme ve Ödeme Yönetmeliği ki biz buna ‘ceza yönetmeliği’ diyoruz geri çekilmesi için yargıya başvurduk. Şu an Anayasa Mahkemesinde… Çok mücadele verdik… Aynı şekilde aralık ayında hekimlerin özlük haklarını içeren ve geri çekilen bir yasa tasarısı var… Aylardır bekliyoruz… Hep müjdeli haberler verildi ama ortada bir şey yok… Hekimler ve sağlık çalışanlarının iş huzuru kalmadı… Birçok hekim gitti, gitmeye de devam ediyor. Kunt bürokrasiyi sergileyen yaklaşıma karşı halkla birlikte hareket etmeliyiz…  Yeni STK’lar güç verdiler anlamlı ama sendikalar, odalar hep birlikte halkla beraber bir araya gelip ortak eylem kararı almak lazım. Mevcut yapılan eylemlerin bir faydasını görmedik… Ancak bazı eylemlerde kazanımlarımız da oldu inkar etmiyoruz elbette…”

***

Başkan Noyan’ın anlattıkları böyle…

Dönelim hekimlerin özlük hakları ile ilgili geri çekilen yasa tasarısına…

AK Parti Milletvekili ve Sağlık Komisyonu üyesi Op. Dr. Mustafa Esgin’den güzel haber alıp, hekimlere ve sağlık çalışanlarına duyurmak için sürekli görüşüyoruz…

Ak Partili Esgin’in iyi niyetinden elbette şüphe yok ama hekimlerin de canına “tak!” dedi artık…

Her gün sosyal medyada paylaşımda bulunuyorlar…

“Belediye işçileri 14bin TL maaş alırken, uzman doktorun maaşı 13 bin 500 TL. Pratisyen, asistan doktora 9 bin 500TL maaş veriyorsunuz. Dünyanın neresinde, hangi tarihte böyle bir olmuş…”  diye…

Çok kırgınlar, üzgünler, ekonomik dar boğazın içindeler…

Bizden duyurması…

Lale Akasoy-Yei Dönem

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Demircan
Ahmet Demircan - 7 gün Önce

Belediye işçisi de alsın daha da çok para alsın sorun bu değil. Benim kazancıma göre sorumluluğum ve iş yogunluğum aşırı fazla. sıkıntı bu.

SIRADAKİ HABER