Sağlık Çalışanlarından Şikayet Var

Hastanelerde görevli birim sorumluları ,koordinatörler vb. çeşitli ünvanlarda görev yapan sorumlular personelin huzurlu ve güvenli ortamlarda çalışmasını sağlamaya çalışması gerekirken, maalesef bazı yerlerde tam tersi olduğu yönünde haberler geliyor .

Sağlık Çalışanlarından Şikayet Var

Sağlık Çalışanlarından Şikayet Var

hastanede personelin Sağlık Bakanlığı’nda Birim sorumlusu gibi koordinatörlerin ezici, emrivaki söylemleri nedeniyle birçok huzursuzluk yaşandığı iddia ediliyor. Özellikle bazı şehir hastaneleri başta olmak üzere çeşitli sağlık tesislerinde çalışan sağlıkçılar, zaten zor şartlarda çalışırken bir de sorumlularımızın baskıcı ve tehditkar söylemleriyle huzurumuz kalmadı şeklinde sıkıntılar ulaşıyor.

Hastanelerde görevli birim sorumluları ,koordinatörler vb. çeşitli ünvanlarda görev yapan sorumlular personelin huzurlu ve güvenli ortamlarda çalışmasını sağlamaya çalışması gerekirken, maalesef bazı yerlerde tam tersi olduğu yönünde haberler geliyor . İddialara göre baskıcı, ve geçimsiz tavırlar içerisine giren birim sorumluları sağlık çalışanlarını sindirmeye yönelik uygulamaları ile çalışma barışını olumsuz yönde etkiliyor, çalışma huzurunu bozuyor. Vatandaşların sıklıkla her türlü fiili ve sözlü saldırılarına maruz kalan sağlık çalışanlarına bir de amirleri pozisyonundaki kişiler tarafından yapılan baskılar olduğu ulaşıyor bizlere. Çalışma huzuru yerlerde sürünen bir çok sağlıkçı bugün bir an evvel mesaisini biterek kendilerini hastanelerin dışına atmak için adeta dakikalarla yarışmaktadırlar

Sayın Cumhurbaşkanımızın geçtiğimiz gün İstanbul’da yaptığı konuşmalarında; “Makamın gücüne, imkanlarına güvenerek gönül kıran, insanları rencide eden, tepeden bakan kibir abideleri…” olarak tanımladığı özellikle kamu hizmetlerinde sorumluluk makamında görev yapan kişilerin daha kibar ve tatlı dilli olmaları gerektiğini belirtelim .

Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca’nın bir açıklamasında; “imkanlarına güvenerek gönül kıran, tepeden bakan kibir abideleri” olarak nitelendirdiği sorumluluk makamındaki kişiler için, “insanların gönlüne tevazu ile dokunmanın önemini” nden bahsetmişti konuşmalarında . Sağlık çalışanlarının huzurlu bir ortamda çalışmaları için, yönetici ve sorumlu seviyesindeki bazı kimselerin insan onurunu zedeleyici söylemlerden vazgeçmeleri gerektiğini hatırlatıyoruz. Tabi sözümüz sadece gönül kıranlara. Bizim gönül alan herkesle gül gibi geçinen yöneticilerimize sözümüz yok. Onlara sadece teşekkür ediyoruz.
 

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2019, 10:44

Fatma Aytekin

YORUM EKLE
YORUMLAR
sağlıkçı hemşire
sağlıkçı hemşire - 13 ay Önce

arkasına siyaseti alan kendini amir zannediyor bir an önce sınavla yönetici alınması gerekir parmakla gösterilen müdür amir olurmu ondan sonra sana bana bu nasıl olacak diye sorarlar sayın müdürler.sağlık bakanımız dan ricamız sınav açılarak müdür müdür yrd.v.s gibi yerlere sınav açmaları saygılar

tıbbi sekreter
tıbbi sekreter - 13 ay Önce

tıbbı sek. lab tek. anestezi tek. vs maaşları artmalı, dönerler artmalı, özlükler iyleştirilmeli.3600 sütün branşları kapsamalı. yıllar oldu kurum olarak hiçbir düzeltilme yapılmadı. Diğer kurumdaki polis , öğretmen, bekçi, avukat maaşlarına bakılınca anlaşılır

vefa
vefa - 13 ay Önce

SAĞLIKTA O KADAR SORUN VAR Kİ HANGİ BİRİNİ ANLATSAK,ama o Mehdi yok...

SELİMCAN
SELİMCAN - 13 ay Önce

ŞEHİR HASTANELERİNDE ÇALIŞAN,TÜM SAĞLIKÇILARIN ALLAH YARDIMCISI OLSUN.SAYGILARIMLA.

Hemşire 02
Hemşire 02 - 13 ay Önce

Ne güzel işte disiplin varmış hem liyakatsizlik diz boyu diyoruz hemde disiplini istemiyoruz ne güzel işte disiplinin olduğu yerde sorun problem olurmu olmaz gelin şu adıyamana disiplin sıfır kimin eli kimin cebinde belirsiz,laçkalık diz boyu disiplinli bir ortamda çalışmak istiyoruz.

Ab
Ab - 13 ay Önce

Sağlıkda idarecilerden mobingden bıktık.şikayet etsen arkasına dayısını alıyor seni sorunlu ilan ediyor.Bir hastanede herhangi bir konuda dilekçe veriyorsun evrak almıyor..hastane müdürü kabul etmese dilekçeni alamam diyor.sıkıntını sözlü söylüyorsun mobing uyguluyor bıktık artık acil çözüm.

sellim
sellim - 13 ay Önce

ilçe entegre müdürlük makamı çok gereksiz zaten küçücük hastane başhekim idareci olarak yeterde artar bile.Ama malüm sendikalar müdür atama derdinde olduğu için liyakatsiz kifayetsiz bir işten anlamayan adamaları başımıza musallat ediyorlar zaten memurlar işlerini yapıyorlar . entegre ilçe hastanelerde müdürün attığı sadece sadece yazılan yazılara paraf atmak vAllahi öyle

> https://www.saglikpersoneli.com.tr/gundem/saglikta-cilgin-proje-hayata-gecmeli-h3585.html

Personel Sağlık

Emektar idareci
Emektar idareci - 13 ay Önce

Bu meslek vicdanla yapılır, idareci de kurumunu çalıştırmak zorundadır. İş verildiğinde burun kıvırıp mobing diye şikayet edersen, en küçük bir durumda rapor alıp nöbet düzenini bozarsan, sendikaları tehdit gibi kullanırsan, bir de siyasetçilere ulaşıp kendi dediğini yaptıracaksan, o kurum nasıl çalışacak. İş zor, maddi tatmin az, yorgunluk, yılgınlık cabası, bunları anlıyorum, ancak 100 ila 1000 arası değişen personel sayılı sağlık kurumlarında herkes vicdanı ile işini yaparsa kimse mutsuz olmaz. Onun dışında idareci de, çalışan da her gün göreve zorla gelir.


SIRADAKİ HABER