Sağlık Çalışanlarına Ücretsiz Ulaşım İçin Teklifİ

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, sağlık çalışanlarına yönelik ücretsiz otopark ve toplu taşıma hizmetini 1 Temmuz’da sonlandıracaklarını açıklaması üzerine İBB Meclisi AK Parti Grubu harekete geçti. AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe’nin talimatıyla salgın riskinin henüz bitmemesi, aşılama hizmetinin devam etmesi nedeniyle sağlık çalışanlarına tanınan hakkın, 31 Aralık 2021’e kadar uzatılmasını kapsayan komisyon teklifi Temmuz ayı meclis gündemine alınacak.

Sağlık Çalışanlarına Ücretsiz Ulaşım İçin Teklifİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nin kararıyla, pandemi döneminde sağlık çalışanlarına destek olmak amacıyla otopark ve toplu taşıma hizmetlerini ücretsiz kullanma hakkı tanınmıştı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, söz konusu hakkı, 1 Temmuz itibariyle sonlandıracaklarını açıklaması üzerine İBB Meclisi AK Parti Grubu harekete geçti.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

31 ARALIK'A KADAR UZATILMASI TEKLİF EDİLECEK

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe'nin talimatıyla, sağlık çalışanlarının İSPARK'a bağlı otoparklardan ve toplu taşıma araçlarından ücretsiz istifade etme hakkının devam etmesi için çalışma başlatıldı. Kovid-19 salgının tamamen bitmemesi, aşılama faaliyetlerinin devam etmesi nedeniyle söz konusu hakkın uzatılmasını kapsayan müşterek komisyon raporu, Temmuz ayı İBB Meclisi gündemine alınacak. Uygulamanın 31 Aralık 2021 tarihine kadar sürmesi teklif edilecek.

TÜM SAĞLIK ÇALIŞANLARINI KAPSAYACAK

Söz konusu haktan; tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında çalışan memur, işçi, sözleşmeli tüm çalışanların, İBB ve ilçe belediyelerindeki sağlık çalışanlarıyla İBB Mezarlıklar Müdürlüğü çalışanları istifade edebilecek. CHP ve İYİ Parti Grubu ret oyu verse dahi AK Parti ve MHP Grubu'nun oy çokluğuyla kabul edilmesi bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2021, 02:00

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
MUSTAFA
MUSTAFA - 1 ay Önce

BELEDİYE BAŞKANLARI SAĞLIK PERSONELİNDEN NE KADAR GELİR ELDE ETTİKLERİNİ DÜŞÜNÜYORLARSA TEK BİR KARAR ALAMIYORLAR.ALINACAK KARAR ŞU "31/12/2022 TARİHİNE KADAR ÜCRETSİZ, BU TARİHTEN İTİBARENDE %25 İNDİRİMLİ."
SAĞLIK PERSONELİ BU KARARI ALACAK BELEDİYE BAŞKANI VE PARTİSİNİ UNUTMAZ.

ÜCRETSİZ VEYA İNDİRİMLİ SEYAHAT HAKKININ YERİ TBMM!
ÜCRETSİZ VEYA İNDİRİMLİ SEYAHAT HAKKININ YERİ TBMM! @MUSTAFA - 1 ay Önce

ÇÖZÜMÜ SAĞLIKSEN SAĞLAR.

TORBA YASAYA EKLEYİN OLSUN BİTSİN!

ANKARA
ANKARA @MUSTAFA - 1 ay Önce

Sendika üye oranları öyle demiyor ama :))

sağlıkcı
sağlıkcı - 1 ay Önce

Bir sağlıkçı olarak Sayın Belediye Başkanımıza teşekkürü bir borç bilirim. Bakanlığımızın bize yapmadığını yaptı. Keşke kurum servisleri için mücadele etseler Zira sağlıkçıyı asıl izole servisler pandemiden koruyabilir. Gerçek amaç bu ise tabii :)

Sağlıkçı
Sağlıkçı - 1 ay Önce

Bursa Büyükşehir Belediyeside tamamen sonlandırdı maalesef

POLİS
POLİS - 1 ay Önce

BİZE HER ZAMAN BELEŞ ..HE HE..

deem
deem - 1 ay Önce

sağlıkçıya ödül devam etsin.
tüm illerde aynı müjde bekliyoruz.

SAĞLIKÇIYA SÜRESİZ ÜCRETSİZ ULAŞIM.
SAĞLIKÇIYA SÜRESİZ ÜCRETSİZ ULAŞIM. - 1 ay Önce

POLİSLER GİBİ SAĞLIKÇILARDA ÜCRETSİZ OLMALI YASA GELSİNNNN CANA KOŞUYORUZ BİZ BAZI ZAMANLA ZAMANLA YARIŞIYORUZ GECEMİZ GÜNDÜZÜMÜZ YOK NÖBET GECE SÜRESİZ....

SAĞLIK SEN BUNU ÇÖZER
SAĞLIK SEN BUNU ÇÖZER @SAĞLIKÇIYA SÜRESİZ ÜCRETSİZ ULAŞIM. - 1 ay Önce

TBMM DE TORBA YASAYA EKLENMELİDİR

CEMİL
CEMİL - 1 ay Önce

Öğretmenler, polisler nasıl yararlanıyorsa sağlık personeli de sürekli olarak yararlanmalıdır. Geçici değil. polisler gibi beleş değil, % 50 indirimli her zaman yararlanalım. tıpkı öğretmenler gibi. Bu süreçte de sağlıkçıların sadece ulaşım ve ispark değil sosyal tesisler, spor salonları gibi yerlerden indirimli faydalanması çok daha güzel olur.

sahipsiz sağlıkçı
sahipsiz sağlıkçı - 1 ay Önce

lütuf mu bu halkın sağlığına koşuyor bu insanlar can kurtarmaya halka yapılacak bir hizmet altı üstü süresiz yapılmalı olağanüstü zamanlarda sağlıkçı diye çırpınıyor herkes ölüm korkusu içlerine düştüğünde. geri kalan zamanlarda sağlıkçıyı ne hatırlayan nede hakkını değerini veren var


SIRADAKİ HABER