Sağlık çalışanlarına hakaret eden şahıstan özür ilanı

Denizli’de tedavi olmak için gittiği hastanede sağlık çalışanlarına hakaret eden şahıs gazeteye ilan vererek özür dilemek zorunda kaldı.

Sağlık çalışanlarına hakaret eden şahıstan özür ilanı

Denizli’de tedavi olmak için bir özel hastanenin acil servise giden Emre Şengün, sağlık çalışanları ile tartıştı. Hakarete maruz kalan Doktor Atike Ergün Moran ve hemşireler Kader Sarıçam ile Aslı Cirt, Emre Şengün'den şikayetçi oldu.

Şikayet üzerine arabulucu ile yaptığı hatadan geri dönmek isteyen Şengün'e sağlık çalışanları, belirli bir süre hastanede çalışarak çalışma koşullarına şahit olmasını teklif etti. Ancak bu süreçte bacağından sakatlanan Şengün, hastanede çalışamayacak duruma geldi.

Arabulucunun önerisi üzerine taraflar, Şengün'ün gazeteye ilan verilerek özür dilemesi ve Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı’na 1000 TL bağış yapılması konusunda uzlaştı.

Denizli’de bir yerel gazeteye ilan vererek Hekim Atike Ergün Moran, Hemşire Kader Sarıçam ve Aslı Cirt’ten özür dileyen Şengün, ardından Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı’na 1000 TL bağışta bulundu.

Olaya ilişkin Ayna Haber’e konuşan Hekim Atike Ergün Moran “Sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin durdurulmasını istiyoruz. Şiddet uygulayanlara yönelik verilen cezaların caydırıcılığını arttırılması gerekmekte. İnsan hayatını korumaya çalışırken bizlerde daha güvenli çalışma ortamlarında işimizi yapmak istiyoruz” dedi.

Kaynak:Evrensel

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER