Sağlık çalışanları toplu ulaşımı ücretsiz kullanacak

İBB Meclisi, İBB Başkanı İmamoğlu tarafından veto edilen 'sağlık çalışanlarının toplu ulaşım araçlarından ve İSPARK'lardan ücretsiz yararlanması uygulamasının yıl sonuna kadar uzatılması' kararını yeniden kabul etti

Sağlık çalışanları toplu ulaşımı ücretsiz kullanacak

İstanbul'da görev yapan sağlık çalışanları, toplu ulaşım araçlarını ve İSPARK'ı yıl sonuna kadar ücretsiz kullanmaya devam edecek.

İBB Meclisi, Yenikapı Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezinde, Meclis 2. Başkanvekili Ömer Faruk Kalaycı başkanlığında toplandı.

Toplantıda, tüm sağlık çalışanlarının toplu ulaşım araçlarından ve İSPARK AŞ'ye ait otoparklardan yıl sonuna kadar ücretsiz yararlanmasını içeren ve temmuz ayında meclisten geçtikten sonra İBB Başkanı İmamoğlu tarafından veto edilen karar yeniden gündeme geldi.

Komisyon, kararın yeniden meclisten geçmesi ve oluşacak zarar için de İSPARK'a sübvanse ödemesi yapılmasının uygun olduğunu bildirdi.

Yapılan tartışmaların ardından gündem maddesi, meclis üye tam sayısının salt çoğunluğu sağlandığından ''ısrar kararı'' olarak kabul edildi.

- Hafriyatlar için ilçe belediyelerine ödeme yapılacak

MHP grubu tarafından mayıs ayında verilen, İSTAÇ AŞ tarafından işletilen hafriyat alanlarına döküm amacıyla giden araçların yol açtığı zararların telafisi için sahaların bulunduğu ilçe belediyelerine işletme cirosunun yüzde 20+KDV'si tutarında ve 3 aylık dönemlerde ödeme yapılması, devlete ait binalardan çıkacak hafriyat toprağının döküm bedellerinden yüzde 50 indirim yapılması önergesi meclis gündemine geldi.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Teklifi inceleyen komisyonlar, hafriyat sahalarının işletme cirosunun yüzde 5+KDV tutarının, özel işletmeciler tarafından işletilen sahalara verilen izin karşılığında alınan ödemenin ise yüzde 10'unun sahanın bulunduğu ilçe belediyesine aylık olarak İBB Başkanlığı tarafından aktarılması uygun bulundu.

Yapılan müzakerelerin ardından gündem maddesi komisyon görüşü doğrultusunda oy birliğiyle kabul edildi.

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2021, 16:07

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!! - 1 ay Önce

ALLAH razı olsun, büyüksün başkan.

ali, kalender
ali, kalender @!!!!!!!!!! - 1 ay Önce

Kardeş haberi iyi oku istersen. Bizim ekrem başgan iki kere veto etti. Onun rızası ile olmadı

TBMM DE ÇÖZÜN ARTIK
TBMM DE ÇÖZÜN ARTIK - 1 ay Önce

SAĞLIKCILARI KENDİ KAVGANIZIN MALZEMESİ YAPMAYIN!

YETER ARTIK!

AK PARTİ 20 YILDIR İKTİDAR
AK PARTİ 20 YILDIR İKTİDAR @TBMM DE ÇÖZÜN ARTIK - 1 ay Önce

BİR TORBA YASAYA KOYUP ÇÖZÜN ARTIK.

sağlık sport
sağlık sport - 1 ay Önce

cumhur ittifakının ısrarıyla bu karar çıktı. bilginiz olsun milleti aptal yerine koymayın

memur
memur @sağlık sport - 1 ay Önce

sende baştan beri süreci iyi oku..madem o kadar iyiler 20 yıldan fazladır istanbulda belediye başkanı iktidardan neden yapmadılar.l.n bırak!!

sağlıkçı
sağlıkçı - 1 ay Önce

darısı Ankara'nın basına

SM
SM - 1 ay Önce

şükür başkan!

objektif dr
objektif dr @SM - 1 ay Önce

Başkan derken??? Ekrem meclis kararını veto etti , yani AK Partili üyelerin aldığı ücretsiz olsun kararını REDDETTİ.. Bunun için mi teşekkür ediyorsunuz.... Temmuzdan beri Ekrem nedeniyle para ödüyordunuz...

Saglikci
Saglikci - 1 ay Önce

İzne gittim saglikciyim dönerim kesildi 8 tl yattı korona ile nadil savaşalım el insaf bakanlık izinler de kesintiye 5 günden fazla ya çıkarsın en az ayda 15 gün üzeri olanlardan döner kesilsin e biz zaten diğer arkadaşımız yokken onun yerine fazla fazla çalışıyoruz

Vanlı
Vanlı - 1 ay Önce

Darısı Van'ın başına.

Hemşire
Hemşire - 1 ay Önce

Bursada da uygulansın


SIRADAKİ HABER