Sağlık Çalışanı Maske Takmayı Reddetti

Eskişehir’de maske takmadan markete girmeye çalışan bir kadın, polisle girdiği tartışmada inatçı davranınca ortaya ilginç görüntüler çıktı.

Sağlık Çalışanı Maske Takmayı Reddetti
Eskişehir'deki bir hastanede sağlık çalışanı olduğu öğrenilen S.T., Odunpazarı'na bağlı Arifiye mahallesi İkieylül caddesi üzerinde bir markete girdi. Market çalışanlarının maske takması konusunda uyardığı T., maske takmayacağını söyleyerek alışveriş yapmaya devam etti.

Market yöneticilerinin ihbarı üzerine markete gelen polis ekipleri genç kadını marketten çıkarttı. Pandemi döneminde maske takılmasının zorunlu olduğunu belirten polis memuru, S. T.'ya, “Genelge var, pandemi nedeniyle maskesiz markete giremezsiniz” dedi. Buna rağmen maske takmayacağını söyleyen T.'ya, corona virüsü tedbirlerine uymadığı ve maske takmadığı için 900 lira idari para cezası için tutanak tutuldu.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Maske takmamasının Anayasal bir hak olduğunu öne sürerek polisle konuşmasını sürdüren T. “Maske takmıyorum, çünkü Anayasal hakkımı kullanıyorum. Anayasa'da maske takmak gibi bir zorunluluk yok. Maske takılması için olağanüstü hal olması gerekiyor. Olağanüstü hal ilan edilmeden genelgeyle hareket ettiklerinden dolayı, maske takmaya itiraz ediyorum” dedi.

Tutanağın düzenlenmesinin ardından uyarıları dikkate almayan S. T., maskesiz bir şekilde marketin önünden ayrıldı.

Sözcü

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2021, 14:10

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet aygün
mehmet aygün - 3 gün Önce

Geri zekalı ruh hastası bir tip, böyle sağlıkçı olmaz, idari olarak ta kurumunca gereği yapılmalıdır.

Lisanslı
Lisanslı @mehmet aygün - 3 gün Önce

Asıl sizin bu hakaretinize suç duyurusunda bulunmalı o sağlık çalışanı. Okuduklarınızı anlamaya çalışın. Bir kez daha okuyun anlamamışsınız. Kadın yasal haktan bahsediyor. Açıp bakın genelgelere yasalara.

Sağlıkçı Batman
Sağlıkçı Batman - 3 gün Önce

Haklı kız

Saglik calisani
Saglik calisani - 3 gün Önce

Şaka mi bu

İmam
İmam - 3 gün Önce

Kuranda yazmıyor diyerek namaz kılmayanlar aklıma geliyor hey Allahım

123
123 - 3 gün Önce

Destekliyorum

Sağlıkçı
Sağlıkçı - 3 gün Önce

Hıfsısıhha kanununda maske ve sokağa çıkma yasağı yok. Bir kanunda olmayan bir hususta o kanuna atıfta bulunarak genelge ile karar alınabilir mi? Bu yasaklar ancak ohal ilan edilince yasal boyut kazanabilir.

HEMŞİR
HEMŞİR - 3 gün Önce

anayasacı,muhalif ve sağlıkçı çok basit hareketler...
sağlık personeli olarak ,pandemi nedir biliyorsa ,en önde bu zatın maske takması gerekirdii..yada azcıkda okuyup anayasa prof. olsun..

osman tuna
osman tuna - 3 gün Önce

ukalalık yapmış. başka kimse konun bilmiyor yani


SIRADAKİ HABER