Sağlık Çalışanı Forma İle Otobüse Bindirilmedi

Hastane forması nedeniyle otobüse bindirilmeyen yurttaş Mansur Yavaş'a şikayette bulundu.

Sağlık Çalışanı Forma İle Otobüse Bindirilmedi

Genel Cerrahi Asistanı Dr. Bilgi Karakaş, iş çıkışı Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne (ABB) ait otobüse binmek isterken şoför tarafından forması ile binemeyeceği gerekçesiyle indirildiğini belirtti. ABB Başkanı Mansur Yavaş'ı etiketleyen Karakaş, "Yağmurlu havada araçtan indirildim" diyerek şikayette bulundu.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2021, 08:00

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sevim
Sevim - 3 hafta Önce

Enfekte kıyafetlerle ,insanlara zarar verilmemeli .doğru olmuş

Sağlıkçı
Sağlıkçı - 3 hafta Önce

Formayla da binme kardeşim. Hele hele pandeminin ortasında.

Hak
Hak - 3 hafta Önce

Giyme tabi bunun neyini haber yapıosunuz

Doğru yapılmış
Doğru yapılmış - 3 hafta Önce

Enfeksiyon taşıyıcı rolü olan Formalar hastane dılında aasla giyilmemeli. Hastaneden dışarıya dışardan hastaneye enfeksiyon taşıma riski var. Tüm toplu taşımalarda yasaklanmalı. Ayrıca bakanlığın genegesi var formalarLa hastane dışına çıkılamaz diye. Bir de haklıymış gibi twit atmış. Helal olsun şoföre gereğini yapmış toplum sağlığını korumuş. Muhtemelen bu kişiyede genelgeye uymadığı için soruşturma açılır. Açılmalı. Toplum sağlığını riske sokmuş. Ben 30 yıldır bir kez bile formayla gidip gelmedim işe. Bu neyin üşengeçliği cahilliği vurdum duymazlığı!

şinasi
şinasi - 3 hafta Önce

hastane çalışanları hastaneden çıkarken hastane forması ile toplu taşıma araçlarına binmeleri hastane yönetimleri tarafından yasaklanmıştır dışarı enfeksiyon taşıma riski var heleki bu kovit sürecinde...!

Şeker
Şeker - 3 hafta Önce

Bende bir sağlık personeliyim.Otobüs şoförünü tebrik ediyorum.iş kıyafetlerimizi dışarıda kullanmamız doğru değil.Tüm saglikcilar bu konuda dikkatli olmalı.Herkesin hastanede bir kıyafet dolabı var.Üzerini değiştirmeden dışarıya çıkanların hepsini ben hatalı buluyorum.

Fatma
Fatma - 3 hafta Önce

Kıyafetinin enfe olduğuna nasıl hükmettiniz.
Eğer yorum yapan Sevim adlı kullanıcı sağlık personeli ise şunu hatırlatmak isterim birlik olamadığımız sürece hiç bir şeyden şikayet hakkına sahip değiliz

fatih yıldırım
fatih yıldırım @Fatma - 3 hafta Önce

bende bir sağlık çalışanıyım yıkanması daha kolay oluyor diye hastane çıkışı da temiz forma ile evime kendi aracımla gidiyorum hastane formasıyla arkadaşımı görsem bile arabama almam ne malum temiz olduğu normal kıyafet te enfekte olabilir ama ...

Sağlık Çalışanı
Sağlık Çalışanı - 3 hafta Önce

Doğru ve yerinde bir uygulama, formalar sokakta giyinmek için değil, işyerinde giyinmek içindir. Ancak taraflı bir uygulama olduğunu söyleyebilirim, sağlıkçıları üzerindeki forması sebebiyle otobüse almıyorsanız bunu polise, zabıtaya, fabrikada çalışan işçilere vb. de uygulamak gerekir.


SIRADAKİ HABER